Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2023 m.

Lietuvos karo akademija su partneriais organizavo viešojo valdymo pokyčių konferenciją

2023 05 18

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Saugumo institucijų valdymo mokslo grupė gegužės 17 d. kartu su Lietuvos Respublikos Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetu, Vidaus reikalų ministerija, Mykolo Romerio universitetu ir Viešojo valdymo kompetencijų tinklu Lietuvos Respublikos Seime surengė tarptautinę mokslinę praktinę viešojo valdymo pokyčių konferenciją „Tvarus viešasis sektorius neapibrėžtumo sąlygomis“, skirtą viešojo sektoriaus tvarumo sąlygoms nuolat kintančioje ir kupinoje iššūkių aplinkoje aptarti.
 
Ši kasmetė konferencija jau dešimtmetį yra svarbi platforma, kurioje Lietuvos ir kitų pasaulio šalių mokslininkai ir praktikai susitinka pasidalyti patirtimis ir įžvalgomis viešojo sektoriaus valdymui tobulinti. Šiais metais dalyvavo Lietuvos, Lenkijos, Norvegijos, Švedijos, Ukrainos ir Vokietijos atstovai.
 
Pastaruosius metus viešasis sektorius valdomas nuolat kintančioje ir kupinoje iššūkių aplinkoje. Šiuo laikotarpiu atsiskleidė nepaprastosios situacijos valdymo gebėjimų ir lyderystės svarba, poreikis permąstyti organizacijų kompetencijas ir struktūras, kuriant ilgalaikę naudą visuomenei.
 
Konferencijoje buvo aptariama, kaip viešajam sektoriui sekasi užtikrinti ilgalaikį veiklos tęstinumą, siekiant subalansuoti organizacijos socialinės, ekonominės ir aplinkosaugos veiklos sritis kintančioje ir kupinoje iššūkių aplinkoje. Taip pat jos dalyviai diskutavo apie pagrindinius iššūkius, kilusius pastaraisiais metais viešojo sektoriaus organizacijoms, pasidalijo gerąja patirti ir rekomendacijomis, kaip organizuoti veiklas, kad jis būtų tvarus.
 
Plenarinės sesijos metu vykusioje diskusijoje savo mintimis dalijosi Lietuvos karo akademijos prorektorius studijoms ir mokslui dr. Mantas Bileišis, Lietuvos Respublikos Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narys Domas Griškevičius, vidaus reikalų viceministrė Sigita Ščajevienė, Joniškio meras, Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovas Vitalijus Gailius ir Mykolo Romerio universiteto profesorius dr. Vainius Smalskis. Sesiją vedė Akademijos Saugumo institucijų valdymo mokslo grupės profesorius dr. Alvydas Šakočius.
 
B sekcijoje „Tvarus viešasis sektorius: iššūkiai ir sprendimai“ savo tyrimus, susijusius su viešojo sektoriaus iššūkiais ir atsparumo veiksniais šiandieninėje neapibrėžtumo aplinkoje, pristatė ir Lietuvos karo akademijos Saugumo institucijų valdymo mokslo grupės docentas dr. Tomas Vedlūga (skaitytas su bendraautorėmis dr. V. Giedraityte ir prof. dr. R. Smaliukiene parengtas pranešimas „Piliečių dalyvavimo įtaka saugumo jausmui ir požiūriui į ateitį Rusijos agresijos kontekste: Baltijos šalių atvejis“), jaunesnioji mokslo darbuotoja Svajūnė Ungurytė-Ragauskienė (skaitytas su bendraautoriumi dr. M. Bileišiu parengtas pranešimas „Administraciniai gebėjimai: senas receptas spręsti pamirštiems iššūkiams“) ir Gynybos ekonomikos ir vadybos mokslo grupės docentas dr. Gintaras Labutis (skaitytas pranešimas „Organizacinio atsparumo Lietuvos viešajame sektoriuje vertinimas ir stiprinimas“). Sesiją vedė Akademijos Saugumo institucijų valdymo mokslo grupės jaunesnioji mokslo darbuotoja Svajūnė Ungurytė-Ragauskienė.
 
Daugiau informacijos apie pranešimus galima rasti konferencijos santraukų rinkinyje. Plačiau >>>
 
Negalėjusiems dalyvauti konferencijoje yra galimybė peržiūrėti vaizdo įrašus:
Plenarinė sesija >>>
Sekcija A >>>
Sekcija B >>>
 
dr. Vidmantės Giedraitytės ir Svajūnės Ungurytės-Ragauskienės informacija
Džojos Gundos Barysaitės nuotraukos