Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2023 m.

Lietuvos karo akademija stiprina bendradarbiavimą su Odesos karo akademija

2023 09 19

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje rugsėjo 19–21 d. lankosi Odesos karo akademijos atstovai. Susitikimo metu Lietuvos karo akademijos viršininkas brg. gen. Almantas Leika ir jos padalinių vadovai supažindino svečius su aukštąja karo mokykla, suteikiančia universitetinį ir karinį išsilavinimą, ugdančia karininkus lyderius Lietuvos kariuomenei.
 
Odesos karo akademijos viršininko brg. gen. Dmytro Deliatytskyi vadovaujamai delegacijai buvo pristatyta Akademijos veikla, kariūnų ir karininkų universitetinės studijos, karinis ir profesinis rengimas, moksliniai tyrimai ir projektai, įgyvendinama lyderio ugdymo programa. Ypatingas dėmesys skirtas Lietuvos karo akademijos tarptautiniam bendradarbiavimui, kuris apima tarptautinius karjeros ir anglų kalbos kursus, mokslinius tyrimus, dėstytojų ir studentų mainų programas.
 
Delegacijos nariai domėjosi kariūnams dėstomais dalykais, Ukrainos ir kitų užsienio šalių karininkams organizuojamais karjeros kursais, pristatė Odesos karo akademijos veiklą ir joje organizuojamas studijas, karinį rengimą. Svečiai padėkojo už galimybę jų tautiečiams tobulinti savo žinias, kuriomis galės dalytis su kitais kariais grįžę į savo šalį.
 
Akademijoje svečiams buvo surengta ekskursija, jie buvo supažindinti su jos istorija, kuri leidžia geriau pažinti jos dabartinę veiklą.
 
Lietuvos ir Odesos karo akademijos planuoja toliau tęsti ir plėtoti produktyvų bendradarbiavimą, ypač karinio švietimo srityje, dalytis patirtimi ir rengti diskusijas karininkams ir kariūnams aktualiais klausimais.
 
Svečiai, būdami Lietuvoje, taip pat lankysis Generolo Silvestro Žukausko poligone ir susipažins su jo veikla.
 
Lietuvos karo akademijos mokymai Ukrainos kariams
 
Lietuvos karo akademija daug dėmesio skiria bendradarbiavimui su Ukrainos karinėmis ugdymo įstaigoms, prisidėdama prie jos kariuomenės karinio rengimo atnaujinimo, dalydamasi savo patirtimi ir žiniomis apie NATO standartus ir jų taikymo ypatumus.
 
Šiais metais Akademija pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Ukrainos nacionaliniu gynybos universitetu, karininkams pavasario ir rudens semestrą organizavo Kuopos vado kursą, pernai pradėjo rengti jiems skirtus jaunesniųjų vadų mokymus nuotoliniu būdu. Šios žinios ir patarimai itin svarbūs Ukrainai, atsižvelgiant į šių dienų aktualijas mūšio lauke, vykstant Rusijos ginkluotųjų pajėgų karinei invazijai į jos teritoriją.
 
Eimanto Genio nuotraukos