Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2023 m.

Lietuvos ir Ukrainos karių rengimo patirtis – kario individualiems įgūdžiams tobulinti

2023 05 04

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje gegužės 3 d. buvo pristatytas Akademijos išleistas „Kario individualių įgūdžių tobulinimo vadovas“, kurio tikslas – atkreipti dėmesį į aukštesniojo lygmens karių individualių įgūdžių, kurių nesuformavus neįmanoma vykdyti individualių užduočių pagal nustatytus jų atlikimo standartus, svarbą.
 
„Pagrindiniai veiksniai kovos lauke – kario fizinis parengtumas ir jo profesiniai įgūdžiai. Tai svarbiausia ir mažiausiai lėšų reikalaujanti dedamoji, leidžianti jam ne tik atlikti užduotis, bet ir išgyventi, – sako leidinį pristatydamas jo autorius Akademijos Karybos studijų grupės ats. mjr. Vidmantas Eitutis. – Meistriškumui, įskaitant kario rengimą, tobulinti ribų nėra, todėl šis vadovas gali būti naudojamas kaip mokomoji medžiaga siekiantiems aukštesnio parengties lygio ir metodinė pagalba karinio rengimo instruktoriams ir karinių vienetų vadams.“
 
Metodinė knyga parengta remiantis ilgamete autoriaus patirtimi, rengiant Lietuvos kariuomenės karius, savanorius, šaulius, Ukrainos kariuomenės karius ir kitų sukarintų organizacijų kovotojus, kurie, pasak autoriaus, įgytus įgūdžius praktiškai jau patikrino realiame mūšio lauke. Leidinyje ir pristatoma Ukrainos ginkluotųjų pajėgų patirtis, taikyta Rusijos ir Ukrainos kariniame konflikte 2014–2022 m.
 
Leidiniu tikimasi atkreipti dėmesį į karių pradinio rengimo segmentą, sulaukti specialistų diskusijų, argumentuotų pastabų ir pasiūlymų.
 
Mokomąjį vadovą karininkas skiria „stipriai Lietuvai“ ir dėkoja už parodytą kantrybę šio projekto „varikliui“ plk. Ričardui Dumbliauskui, už turinio ir karybos terminijos redagavimą – ats. plk. Jurgiui Norgėlai, nuotraukų autoriui Eimantui Geniui ir pagalbininkui kariūnui Lukui Adomaičiui, taip pat visiems prisidėjusiems.
 
Su „Kario individualių įgūdžių tobulinimo vadovu“ galima susipažinti Lietuvos karo akademijos interneto svetainės skyriuje su rubrika „Leidiniai“ >>>.
 
Eimanto Genio nuotraukos