Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2023 m.

Ko galima pasimokyti iš Rusijos karo Ukrainoje – Vokietijos saugumo eksperto patarimai

2023 05 16

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje gegužės 15 d. lankėsi Vokietijos saugumo ir karybos ekspertas, Miuncheno federalinio ginkluotųjų pajėgų universiteto profesorius dr. Carlas Masala. Susitikimuose su Lietuvos krašto pasaugos sistemos atstovais svečias dalijosi patarimais, ko galima pasimokyti iš Rusijos karo Ukrainoje, į ką būtina atkreipti dėmesį tiek Lietuvai, tiek visai Europai.
 
Lietuvos karo akademijos kariūnams ir kitiems bendruomenės nariams profesorius dr. C. Masala skaitė paskaitą „Rusijos karas Ukrainoje: pamokos ir padariniai“. Gerai žinomas saugumo ekspertas yra vienas tarptautinio analitinio centro GLOBESEC tyrimo „How to beat Russia. What armed forces in NATO should learn from Ukraine’s homeland defense“ autorių, kuriame suformuluota dešimt rekomendacijų NATO sąjungininkų ginkluotosioms pajėgoms.
 
Remdamasis leidinyje nagrinėjama Ukrainos įgyta patirtimi, svečias pagrindines mintis pristatė paskaitos dalyviams, atsakė į jų klausimus.
 
Diskusijoje su Lietuvos karo akademijos vadovybe ir dėstytojais profesorius pratęsė Rusijos agresijos temą, pažymėdamas, kad vienu metu su regioniniu karu Ukrainoje kartu vyksta ir globalus konfliktas, galintis sunaikinti dabartinę liberalią pasaulio tvarką.
 
Pasak susitikimą organizavusio Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Gynybos analizės centro analitikų, Vokietijos saugumo ir karybos eksperto dr. C. Masala įžvalgos ir rekomendacijos, gyva diskusija tiek kariūnams, tiek gynybos srityje dirbantiems ekspertams leido daugiau pažinti pagrindinio konflikto karo Ukrainoje eigą ir kartu jo daromą įtaką nacionaliniam ir tarptautiniam saugumui.
 
Plačiau su GLOBESEC tyrimu galima susipažinti: https://bit.ly/3pF0L77
 
Eimanto Genio nuotraukos