Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2023 m.

Baltijos karinėje konferencijoje diskutuota apie NATO atgrasymo ir gynybos pozicijų stiprinimą

2023 03 24

„Karinė galia kaip atgrasymo ir gynybos išraiška būtina, nes mes nežinome, ką darys mūsų priešai. Privalome tęsti karinę paramą Ukrainai, nes net ir pralaimėjusi Vladimiro Putino vedama Rusija gali smogti vėl“, – Baltijos karinės konferencijos atidarymo sesijoje akcentavo buvęs JAV Gynybos sekretorius Mark T. Esper. Kovo 23 d. prasidėjusi Baltijos karinė konferencija – vienas svarbiausių metų renginių, apjungiantis akademikus, diplomatus bei kariškius bendrai diskusijai apie saugumo situaciją rytiniame NATO flange.
 
„Daug metų Europa buvo taikoje. Deja, bet taip jau nebėra. Pradėdama karą prieš suverenią ir nepriklausomą Ukrainą, Rusija sulaužė šį taikos ir stabilumo laikotarpį. NATO turi prisitaikyti prie šiandieninės saugumo aplinkos. Privalome būti vieningi. Rytinėje Aljanso dalyje turime sustiprinti NATO gynybos poziciją ir judėti patikimos priešakinės gynybos link“, – sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, sveikindamas tarptautinės Baltijos karinės konferencijos dalyvius.
 
Mark T. Esper pabrėžė, jog aljanso plėtra į rytus apsaugojo JAV sąjungininkes Baltijos šalyse nuo Rusijos revanšizmo. „NATO – stipriausias pasaulio aljansas, atstovaujantis ne vien karinę galią, bet ir vertybes, laisves ir principus, kuriuos yra pasiruošęs apginti. Tam reikia ir karinės galios, ir valios ją panaudoti tada, kada šioms vertybėms ir laisvėms iškils grėsmė.” Šią vasarą Vilniuje vyksiantis NATO viršūnių susitikimas, M. T. Esper žodžiais, suteikia vilties, kad Rusijos karo Ukrainoje šviesoje prasidės naujas aljanso etapas, pirmiausia šalims narėms prisiimant įsipareigojimus dėl išlaidų gynybai.
 
Kovo 23–24 d. Krašto apsaugos ministerija ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija organizuoja Baltijos karinę konferenciją, kurioje aptariami aktualūs saugumo ir gynybos klausimai. Jau tradiciniu tampančio renginio tema – NATO atgrasymo ir gynybos pozicijos stiprinimas tiek karinėje, tiek strateginėje perspektyvoje. Joje dalyvauja žymiausi Europos ir JAV gynybos analitikai, kurių publikacijos skelbiamos ekspertiniuose žurnaluose, o jų nuomonės klauso svarbiausi sprendimų priėmėjai, Lietuvos ir užsienio šalių institucijų atstovai, karininkai, gynybos ekspertai ir akademikai.
 
Šiemet Baltijos karinė konferencija organizuojama su visame pasaulyje žinomu JAV analitikos centru „The Atlantic Council“, kurio indėlis šioje konferencijoje bus ypač reikšmingas. Konferencijos globėja Lietuvos Respublikos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.
 
Konferencija skirta kviestiniams svečiams ir iš anksto registruotiems klausytojams. Tačiau visi norintys susipažinti su joje nagrinėjamomis aktualijomis, gali dalį konferencijos transliacijų, pranešimų ir naujienų sekti čia: https://fb.me/e/8zFb4Yaq5
 
Eimanto Genio nuotraukos