Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2022 m.

Vytauto Didžiojo karininkų kursus baigė karjeros siekiantys Lietuvos ir užsienio karininkai

2022 05 26

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje gegužės 26 d. Vytauto Didžiojo karininkų kursų (VDKK) klausytojams buvo įteikti kursų baigimo pažymėjimai ir ženklai. 2022 m. sausio–gegužės mėn. mokėsi ir šiuos kursus sėkmingai baigė 43 klausytojai, iš jų 32 – Lietuvos, 4 – Latvijos, 3 – Estijos, 2 – Moldovos karininkai ir po vieną Gruzijos ir Azerbaidžano karininką.
 
VDKK baigimo ceremonijoje dalyvavo ir kursus baigusius karininkus pasveikino krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus, Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas brg. gen. Raimundas Vaikšnoras, Akademijos Karybos studijų grupės viršininkas plk. Ričardas Dumbliauskas, Baltijos šalių ambasadoriai, VDKK instruktoriai ir kiti svečiai.
 
Krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus, kreipdamasis į klausytojus, sėkmingai baigusius kursus, kurie leidžia įgyti dar daugiau profesinės patirties, pabrėžė: „Šie kursai suteikė jums pagrindines žinias ir įgūdžius, kurie bus reikalingi ateityje, kuriuos pritaikysite praktiškai. Linkiu tinkamai viską panaudoti, kad jus matytų ir jūsų lyderystę vertintų, kad galėtumėte kilti karjeros laiptais ir jums būtų suteiktas aukštesnis karininko laipsnis. Taip pat dėkoju Vytauto Didžiojo karininkų kursų vadovybei ir instruktoriams, padėjusiems klausytojams tinkamai pasiruošti ir pritaikyti žinias, tobulinti savo įgūdžius. Ačiū jums visiems.“
 
Brg. gen. Romualdas Vaikšnoras ragino kursų dalyvius nesustoti ir toliau mokytis, o įgytas žinias pritaikyti tarnyboje, nes tai labai svarbu Lietuvos kariuomenei: „Linkiu, kad jus matytų, vertintų ir atsidurtumėte tarp tų karininkų, kurie įgyja aukštesnį karinį laipsnį, atlieka atsakingesnes pareigas.“
 
Karo akademijos Karybos studijų skyriaus viršininkas plk. Ričardas Dumbliauskas linkėjo išlikti gyvybės šaltiniu savo būriams, savo vadovybei, draugams ir visai karinei bendruomenei: „Visos organizacijos turi mažų ar didelių problemų. Imkitės šios misijos ir jas spręskite. Taip kiekvieno žengtas mažas žingsnis gali būti labai didelis postūmis organizacijai.“
 
Geriausio VDKK klausytojo apdovanojimą gavo kpt. ltn. Julius Parnarauskas.
 
Kursų dalyviai lankėsi Lietuvos kariuomenės Mechanizuotojoje pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas“ Rukloje, Juozo Vitkaus inžinerijos batalione, Vytauto Didžiojo jėgerių batalione ir Vytauto Didžiojo karo muziejuje Kaune, Motorizuotojoje pėstininkų brigadoje „Žemaitija“ ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų dalinyje Klaipėdoje, Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalione.
 
Jie galėjo susipažinti su Lietuvos karinių vienetų struktūra ir uždaviniais, apžiūrėti pagrindinę Lietuvos karo techniką ir ginkluotę, Aviacijos bazėje Šiauliuose daugiau sužinoti apie čekų oro policijos misiją ir Oro gynybos batalioną.
 
Akademijos tarptautiniuose kursuose rengiami kompetentingi karininkai, gebantys vykdyti sausumos pajėgų karininkų funkcijas nacionaliniuose ir tarptautiniuose bataliono (brigados) lygmens štabuose. Jų karjerai šie kursai labai svarbūs, nes juos baigusieji gali pretenduoti gauti aukštesnį karinį laipsnį.
 
Kursų metu mokomasi bataliono, brigados operacijų, taktikos, tarptautinio ir nacionalinio saugumo teorijos, projektų valdymo, lyderystės ir kario etikos, karo teorijos, tarptautinės humanitarinės teisės, karinio administravimo ir karinio rengimo dalykų. Paskaitas skaito Lietuvos karo akademijos instruktoriai ir dėstytojai, Lietuvos krašto apsaugos sistemos kariai ir darbuotojai, užsienio šalių kviestiniai lektoriai specialistai.
 
Kasmet šiuos 4 mėnesių trukmės kursus baigia daugiausiai Lietuvos, taip pat sutartas skaičius pakviestų Latvijos, Estijos, Lenkijos, Sakartvelo, Ukrainos ir Moldovos karininkų. Iš viso VDKK baigė 647 karininkai.
 
VDKK yra vienintelė sausumos pajėgų vyresniųjų štabo karininkų rengimo institucija Baltijos šalyse.
 
LKA nuotr. – VDKK baigimo pažymėjimų įteikimas
VDKK klausytojų nuotr. – Aviacijos bazėje Šiauliuose