Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2022 m.

Tarptautinių anglų kalbos kursų klausytojams įteikti baigimo pažymėjimai

2022 05 11

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje gegužės 11 d. baigėsi keturis mėnesius trukę tarptautiniai antro lygio anglų kalbos kursai, kuriuose pagal dvišales Lietuvos ir užsienio valstybių sutartis mokėsi Ukrainos, Sakartvelo ir Moldovos karininkai.
 
Dėl karo Ukrainoje klausytojai iš šios šalies turėjo išvykti ginti savo valstybės, todėl kursų baigimo pažymėjimus Akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius įteikė tik kursantams iš Sakartvelo ir Moldovos. Taip pat baigusiųjų pasveikinti atvyko Sakartvelo gynybos atašė Lietuvai plk. Iraklis Uchadzė.
 
Keturis mėnesius vykusių kursų metu buvo siekiama suvienodinti šalių partnerių karių anglų kalbos žinias. Nors kursai dėl didelio mokymosi krūvio buvo intensyvūs, klausytojai spėjo aplankyti gražiausias Lietuvos vietas, susipažinti su jos kultūra, bendraudami palyginti vieni kitų tradicijas ir papročius. Tokie kursai taip pat prisideda prie bendradarbiavimo ryšių tarp skirtingų valstybių ir jų karių stiprinimo.
 
Šiuose kursuose siekiama tobulinti užsienio šalių karininkų anglų kalbos visų keturių kalbinės veiklos rūšių (klausymo, kalbėjimo, skaitymo ir rašymo) įgūdžius ir pasiekti reikalaujamą jos mokėjimo lygį.
 
Klausytojų anglų kalbos žinių lygis nuolat kyla, nes kursų reikalavimai vis griežtėja. Jie aprūpinami visa reikalinga literatūra ir kita mokomąja medžiaga, daug laiko skiria savarankiškam klausymui, atlieka užduotis kompiuterių klasėje ir namie. Kursuose dėsto patyrę dėstytojai, gebantys padėti kiekvienam jų įveikti sudėtingiausias šios kalbos mokymosi problemas.
 
Anglų kalbos kursai užsienio karininkams Lietuvos karo akademijoje rengiami nuo 2004 m.
 
Eimanto Genio nuotrauka