Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2022 m.

Sukurtas trumpametražis filmas apie Sausio 13-osios įvykius

2022 01 19

Esame dėkingi ir ištikimi savo šaliai, vertiname iškovotą laisvę ir išliekame budrūs ją saugodami – štai ką mes, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai kartu su moksleiviais, norime pasakyti neseniai sukurtame trumpametražiame filme apie Sausio 13-osios įvykius. Šis filmas – vertybiškai svarbus Lietuvos karo akademijos kartu su Vilniaus privačia gimnazija vykdomas projektas – tai padėka Lietuvos laisvės gynėjams ir pilietinio ugdymo dalis.
 
„Didžiausias pavojus, buvęs tada, ir šiandien išlieka abejingumas. Tik peržengus jį, išsaugoma laisvė“, – filme kalba arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas. Daina, kaip dėkingumo dovana Lietuvai, – taip pat yra ir patriotiškumo ugdymo pamokų išdava. Apie dainos reikšmę svarbiais gyvenimo momentais šiame filme dalinasi Sausio 13-osios įvykių dalyviai.
 
Keletą mėnesių trukusių susitikimų su Sausio 13-osios – Laisvės gynėjų dienos – herojais metu kariūnai ir moksleiviai išklausė jautrių ir įkvepiančių istorijų. Jas nuoširdžiai papasakojo dalis Aukščiausiosios Tarybos gynėjų, taikaus pasipriešinimo dalyvių, žurnalistų, medikų ir kitų prie mūsų visų laisvės prisidėjusių asmenų.
 
Meilė savo Tėvynei, pagarba jos tradicijoms, Lietuvos valstybės simboliams, istorijos ir jos pamokų žinojimas – tai tik dalis to, ką turi jausti ir suprasti kiekvienas Lietuvos pilietis, pradedant nuo pačių mažiausiųjų. O lengviausia mokyti ir šviesti geru pavyzdžiu, bendru darbu ir atsidavimu, todėl kartu su Vilniaus privačia gimnazija dalyvaujame bendrame pilietinio ugdymo projekte.
 
Vieną iš projekto rezultatų – Lietuvai skirtą dainą – 2022 m. sausio 13-ąją parodėme per Lietuvos nacionalinę televiziją. Tačiau projektas apima kur kas daugiau – pilietiškumą ir pagarbą valstybei, jos gynėjams, todėl dalinamės Sausio 13-osios dalyvių papasakotų istorijų ištraukomis. Šios ir dar daugybė kitų istorijų įkvepia kariūnus, gimnazijos moksleivius ir visus savo šalies likimui neabejingus Lietuvos žmones nepamiršti laisvės kainos – šiandien už Lietuvą atsakingi esame mes.
 
Susitikimų akimirkas fiksavo ir filmą sukūrė režisierius Aleksandras Brokas.
 
Moksleivių ir kariūnų laisvės gynėjams sudainuota Kipro Mašanausko sukurta, Stanislavo Stavickio-Stano aranžuota daina „Lietuva“.