Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2022 m.

Stipriausią „Šaltą įtūžį“ parodė Karo akademijos antrakursiai

2022 02 01

Sausio 26–29 dienomis Kazlų Rūdos gen. Kazio Veverskio poligone vyko bataliono geriausio pėstininkų skyriaus lauko taktikos pratybos „Šaltas įtūžis“. Aktyviosios fazės metu sausio 28–29 dienomis 19 pėstininkų skyrių varžėsi tarpusavyje dėl galimybės atstovauti Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją Sausumos pajėgų rengiamose geriausio skyriaus varžybose.
 
Kariūnus atvyko pasveikinti Karo akademijos karybos studijų grupės viršininkas plk. Ričardas Dumbliauskas ir Div. gen. S. Raštikio Lietuvos kariuomenės Štabo viršininkas plk. ltn. Paulius Diliūnas. Nors oras nelepino, reikėjo įveikti net 11 skirtingų užduočių ir gauti kuo mažiau baudos balų, kariūnai tam negailėjo jėgų ir iki pat finišo vyko atkakli kova dėl kiekvieno taško.
 
Geriausio skyriaus varžybas laimėjo trečiosios kuopos atstovai. Ketvirtosios kuopos skyriai pasidalino antrąją ir trečiąją vietas. Visi nugalėtojai vieningai teigė, kad labai svarbu ne vien sugebėti taktiškai įveikti kliūtis, greitai surinkti ginklus, taikliai šaudyti ar saugiai transportuoti sužeistuosius. Svarbiausia – išmokti veikti kaip komandai – klausyti skyriaus vado, pasidalinti darbus ir pasitikėti vieni kitais.
 
Pagal Kariūnų bataliono tradicijas buvo nuleista pratybų vėliava ir ji įteikta aukščiausius rezultatus pasiekusiai Salaspilio mūšio kuopai. Ši vėliava – tai stiprybės ir besąlygiško atsidavimo simbolis.
 
Sveikiname trečiąją kuopą! Linkime didžiausios sėkmės ir stiprybės atstovaujant Lietuvos karo akademiją tolesnėse varžybose!
 
Informacija ir nuotraukos krn. Vakarės Kartanaitės