Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2022 m.

Seime aptarta Rusijos sukelta saugumo krizė Ukrainos pasienyje

2022 01 20

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Gynybos analizės centro atstovai sausio 19 d. dalyvavo Lietuvos Respublikos Seime vykusiame Gynybos paramos fondo ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto organizuotame „Vilniaus saugumo forume 2022“. Susitikimas šiais metais skirtas aptarti Europos gynybą, reaguojant į šių dienų aktualijas Ukrainoje ir Rytų Europos regione.
 
Auganti įtampa prie Ukrainos pasienio, iš Baltarusijos teritorijos organizuota nelegali migracija, plačiai naudojama dezinformacija ir kita priešiška veikla yra nukreipta prieš Europos Sąjungos, NATO ir Vakarų pasaulio tvarką, stabilumą ir saugumą.
 
Susitikime žinomi Lietuvos ir užsienio valstybių saugumo ekspertai pateikė įžvalgų bei įvertino saugumo aplinką. Karo akademijos Gynybos analizės centro analitikas Liudas Zdanavičius moderavo diskusiją apie Ukrainos ir Rusijos santykius bei Rusijos sukeltą saugumo krizę regione.
 
Renginio įrašą ir diskusijas („Ukraina ir Rusija, labiausiai tikėtini ir pavojingiausi veiksmai, Vakarų atsakas“) galima pamatyti per „YouTube“ kanalą „Atviras Seimas“: https://youtu.be/HlrGl3uBiVg.
 
LKA archyvo asociatyvi nuotrauka (aut. krn. Vytautė Kupčiūnaitė) – LKA kariūnų pratybos ir mokymai Ukrainoje