Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2022 m.

Pirmasis žingsnis norintiesiems papildyti karininkų gretas – studijos Karo akademijoje

2022 01 27

Karininko profesiją renkasi ir universitetinių studijų bei karybos žinių Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje nori įgyti vis daugiau jaunų žmonių. Akademija kviečia naujais mokslo metais taip pat dalyvauti atrankoje ir rinktis studijas šioje universitetinėje aukštojoje mokykloje. Kandidatų atranka tapti kariūnais jau prasidėjo.
 
„Džiaugiamės, kad moksleivių susidomėjimas karininko profesija ir studijomis Akademijoje auga. Tai rodo per pastaruosius metus reikšmingai padidėjęs kariūnų skaičius. Siekiame, kad mūsų alma mater gretas papildytų gabūs ir motyvuoti Lietuvos abiturientai, kadangi čia organizuojamos aukščiausio lygio į kariūną ir studentą orientuotos universitetinės ir karybos studijos, kurių svarba ir nauda neabejoja kiekvienas čia įstojęs, pašaukimą šiai garbingai profesijai turintis jaunas žmogus“, – studijas pristato Karo akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius.
 
Norintieji studijuoti Akademijoje gali registruotis jau dabar. Šiais metais padidėjo ketinančių studijuoti kandidatų amžiaus cenzas, todėl į Karo akademiją gali stoti jaunuoliai nuo 18-os iki 30-ies metų.
 
Visi stojimo proceso etapai yra tie patys, kokie buvo praėjusiais metais. Tik, dėl šalyje susiklosčiusios pandeminės situacijos, pirmasis – motyvacinis pokalbis – vyks arba tiesiogiai Karo akakdemijoje, arba nuotoliniu būdu, naudojant vieną iš internetinių platformų.
 
Šis pokalbis skirtas įvertinti svarbiausiam kriterijui – kandidato norui ir pasiryžimui tapti Karo akademijos kariūnu, o vėliau – ir karininku. Užsiregistravusiems telefonu +370 682 31 072 arba el. paštu [email protected] kandidatams Vertinimo komisija pokalbio metu užduos klausimų iš anksto paskelbtomis temomis, į kuriuos pretendentai turi atsakyti.
 
Kiti stojimo į LKA etapai
 
Po pokalbio gavęs teigiamą atsakymą kandidatas gali dalyvauti kitame stojimo etape – pasitikrinti sveikatą Karinėje medicinos ekspertizės komisijoje.
 
Po to  per LAMA BPO sistemą (www.lamabpo.lt) turi pateikti prašymą studijuoti Lietuvos karo akademijoje bei dalyvauti bendrame stojimo į aukštąsias mokyklas konkurso etape (išlaikyti reikalingus brandos egzaminus). Karo akademijos atrankos specialistai atkreipia dėmesį, kad daugelis kandidatų stojimą į Karo akademiją pradeda registruodamiesi LAMA BPO sistemoje. Tuomet problemų kyla ne dėl stojimo etapų eiliškumo svarbos, bet dėl to, kad po registracijos jaunuoliai gali nebespėti pasitikrinti sveikatos ir dalyvauti pokalbyje – norint studijuoti Karo akademijoje, šie etapai yra privalomi, todėl pirmiausia jie kviečiami registruotis nurodytais Akademijos kontaktais.
 
Pasirašius sutartį, atranka nesibaigia – stojantysis dalyvauja 7 savaičių trukmės Kariūnų baziniame kario kurse. Šio kurso metu organizuojamose pratybose dalyvaujantys kariūnai tarsi patvirtina savo motyvaciją studijuoti Akademijoje.
 
Daugiau informacijos apie atranką galima rasti Lietuvos karo akademijos interneto svetainėje, stojantiesiems skirtoje rubrikoje „Nuolatinės bakalauro studijos“ (https://www.lka.lt/nuolatines-bakalauro-studijos/) arba vaizdo įraše Karo akademijos „Facebook“ socialiniame tinkle (https://fb.watch/aMLK3xX_WK/).
 
Norintys įstoti į Lietuvos karo akademiją ir, baigę studijas, tapti karininkais kviečiami dalyvauti atrankoje.
 
Kontaktinis asmuo – Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos G9 skyriaus viršininkas mjr. Donatas Suchockis, mob. +370 620 48 976, KATT tel. 24 523, el. p. [email protected]
 
LKA archyvo asociatyvios nuotraukos (aut. Eimantas Genys) – LKA pirmojo kurso kariūnai pratybose