Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2022 m.

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės šventėje – ir Karo akademijos kariūnai

2022 05 16

Gegužės 14 d. Utenoje įvyko Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės šventė. Joje dalyvavo Lietuvos ir NATO sąjungininkų kariai, juos pasveikino Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Valdemaras Rupšys.
 
Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės minėjimo tradicija tęsiama nuo tarpukariu gyvavusios Kariuomenės ir visuomenės suartėjimo dienos. Atkūrus Nepriklausomybę, šventė rengiama kasmet trečiąjį gegužės savaitgalį vis skirtinguose šalies miestuose.
 
Šiemet svečius pasveikino NATO Baltijos regiono oro erdvę saugantys Čekijos ir Belgijos karinių oro pajėgų naikintuvai. Didelio susidomėjimo sulaukė ir sąjungininkų iš Jungtinių Amerikos Valstijų, NATO priešakinių pajėgų bataliono atstovų iš Norvegijos pristatyta technika. Taip pat šventės dalyvius labai domino ir Jungtinės Karalystės vadovaujamų Jungtinių ekspedicinių pajėgų sraigtasparniai.
 
Šventės metu Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnė Gerda Kacėnaitė, pagerbdama kovojančios Ukrainos žmones, atliko pasipriešinimo simboliu tapusį kūrinį „Brattja Ukrainci“, kariūnai bendravo su svečiais, pasakojo apie savo tarnybos specifiką. Buvo galima apžiūrėti turimą ginkluotę ir ekipuotę, taip savotiškai „pasimatuojant kario batus“, daugiau sužinoti apie galimybes studijuoti Lietuvos karo akademijoje.
 
Lietuvos karo akademija yra vienintelė Lietuvoje universitetinė aukštoji mokykla, kariuomenei rengianti ir ugdanti visapusiškai išsilavinusius karininkus. Sėkmingai baigę Karo akademiją kariūnai įgyja aukštąjį universitetinį išsilavinimą ir pirmąjį karininko (leitenanto) laipsnį. Visi absolventai, atitinkantys jiems keliamus reikalavimus, pakviečiami į profesinę karo tarnybą.
 
Eimanto Genio nuotraukos