Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2022 m.

Nacionalinis saugumas – ne tik valstybės, bet ir visų jos piliečių reikalas

2022 10 06

Siekdamas skatinti visuomenės įsitraukimą į valstybės gynybą, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Gynybos analizės centras Krašto apsaugos ministerijos pavedimu nuo 2021 m. organizuoja Lietuvos nacionalinio saugumo ir gynybos kursus visuomenės atstovams.
 
Šiemet jau ketvirtą kartą surengti kursai vyko rugsėjo pabaigoje. Juose dalyvavo nevyriausybinių organizacijų, žiniasklaidos, verslo, kultūros ir švietimo sektorių atstovai.
 
Trijų dienų kursų dalyviams buvo glaustai pateikta išsami informacija apie Lietuvos saugumo ir gynybos sistemą, svarbiausias grėsmes šalies saugumui, pagrindinius šios sistemos komponentus: institucijas, teisės aktus, taip pat jos privalumus ir trūkumus. Dalyviai susipažino su Lietuvos regionine saugumo aplinka, nacionaline krizių valdymo sistema, įvertino šalies informacinio saugumo svarbą.
 
Paskutinę kursų dieną jų dalyviai vyko į Lietuvos kariuomenės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomąjį pulką ir Mechanizuotąją pėstininkų brigadą „Geležinis Vilkas“.
 
Jiems buvo įteikti kursų baigimo pažymėjimai.
 
Nacionalinio saugumo ir gynybos kursų tikslas – tobulinti visuomenės atstovų kompetencijas nacionalinio saugumo ir gynybos klausimais, skatinti visuomenės įsitraukimą į valstybės gynybos ir saugumo užtikrinimą (įgyvendinant visuotinės gynybos principą), sudaryti galimybes kursų klausytojams ir pranešėjams diskutuojant dalytis nuomonėmis nacionalinio saugumo ir gynybos temomis, stiprinti tarpusavio bendradarbiavimo ryšius Lietuvos nacionalinio saugumo užtikrinimo srityje.
 
Šie didelio susidomėjimo ir puikių įvertinimų sulaukiantys kursai bus rengiami ir ateityje.