Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2022 m.

Minėjome Lietuvos kariuomenės dieną

2022 11 23

Lapkričio 23 d. valstybei minint Lietuvos kariuomenės dieną ir jos 104-ąsias metines, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos bendruomenė dalyvavo iškilminguose renginiuose Vilniaus mieste.
 
Katedros aikštėje išsirikiavo ir parade Gedimino prospektu žygiavo kariūnai, nešdami ne tik Akademijos kovinę, bet ir NATO valstybių vėliavas. Ceremonijoje ir šv. Mišių metu Lietuvos kariuomenės Šv. Ignoto bažnyčioje giedojo Akademijos choras „Kariūnas“. Lietuvos karo akademijos kariai ir darbuotojai stebėjo eiseną ir kartu džiaugėsi šventinėmis akimirkomis.
 
„Galiu užtikrintai ir drąsiai sakyti, kad karas Ukrainoje, kuriame sprendžiasi demokratinio pasaulio likimas, mus tik dar labiau suvienijo. Mūsų kariuomenė tapo stipresnė, visuomenė – atsparesnė, sąjungininkų parama – didesnė, o Lietuvos laisvė – brangesnė. Laisvė, dėl kurios savo gyvybes paaukojo tūkstančiai Lietuvos karių, savanorių ir partizanų ir iš kurių išmonės, nepaliaujamo tikėjimo, drąsos ir meilės Tėvynei semiasi šiandienos kariai“, – sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.
 
„Šiuolaikiniai karai rodo, kad karui turi būti pasiruošęs jau taikos metu, nes vėliau gali būti vėlu. Lietuvos kariuomenė auga, visi surėmę pečius dirbame, kad būtume pasiruošę bet kokiai grėsmei. Mes, kaip niekas kitas, suprantame, ką jaučia ginklo broliai ukrainiečiai, tikime jų pergale nuo pat pirmos kovos, rėmėme, remiame ir remsime viskuo, kuo ir kiek galime, nedvejodami nė sekundės. Lietuvos kariuomenė yra pasirengusi ginti kiekvieną Lietuvos vaiką, žmogų ir šeimą“, – rikiuotėje Katedros aikštėje į karius ir visuomenę kreipėsi Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Valdemaras Rupšys.
 
Minint atkurtos Lietuvos kariuomenės metines, tylos minute buvo pagerbti Laisvės kovotojai ir kariai, žuvę už Tėvynę, kartu prisiminti aukščiausieji partizaninio pasipriešinimo vadai: 1954 m. lapkričio 26 d. Maskvos Butyrkų kalėjime sušaudytas vyriausiasis partizanų vadas gen. Jonas Žemaitis-Vytautas, 1957 m. lapkričio 29 d. mirties bausme nuteistas Adolfas Ramanauskas-Vanagas. Garbės sargybos kuopos kariai iššovė stilizuotas salves, dedikavę jas Lietuvos valstybei, Lietuvos kariuomenei, NATO sąjungininkams ir partneriams.
 
LKA ir Lietuvos kariuomenės informacija
 
Eimanto Genio nuotraukos