Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2022 m.

Lietuvos krašto apsaugos sistemos bendruomenė susipažino su gynybos inovacijomis ir pajėgumais tarptautinėje arenoje

2022 11 15

2022 m. rugsėjo–lapkričio mėnesiais vyko tęstinis Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Gynybos inovacijų centro organizuojamas paskaitų ciklas inovacijų ir pajėgumų planavimo tema. Paskaitų tikslas – supažindinti krašto apsaugos sistemos, Lietuvos kariuomenės, verslo ir mokslo bendruomenės atstovus su gerąja užsienio valstybių, tarptautinių organizacijų praktika gynybos inovacijų ir pajėgumų planavimo srityje.
 
Pirmasis paskaitų ciklas organizuotas 2021 m. Lietuvos krašto apsaugos sistemos bendruomenė buvo supažindinta su nacionalinėmis gynybos inovacijomis – pramonės ir akademinių institucijų atstovai dalijosi savo žiniomis apie naujausias technologijas, jų kūrimo įdirbiu ir ateities perspektyvomis plėtojant gynybos ir saugumo pramonę Lietuvoje.
 
Pagrindinis šiais metais organizuotų paskaitų tikslas – didinti informuotumą ir gausinti žinias apie gynybos inovacijų taikymo ir pajėgumų ugdymo patirtį tarptautinėse ir šalių sąjungininkių institucijose, kadangi ši patirtis ir įžvalgos gali reikšmingai prisidėti prie Lietuvos gynybos pramonės vystymo.
 
Nuotoliniu būdu vykusių paskaitų metu pranešimus skaitė Sąjungininkų pajėgų transformacijos vyriausiojo vado vadavietės strateginių krypčių analitikas Mehmetas Kinacis (Mehmet Kinaci), Nyderlandų gynybos ministerijos vyriausiasis politikos patarėjas plk. ltn. Ronaldas Poetiray’us (Ronald Poetiray), Suomijos gynybos ministerijos Gynybos bendradarbiavimo centro vyriausiasis štabo pareigūnas Tatu Mikkola, Europos gynybos agentūros pajėgumų vertinimo projektų pareigūnas Giuseppė Dellas Strittas (Giuseppe Dello Stritto), Švedijos gynybos tyrimų agentūros karybos analitikas Jonas Kjellenas (Jonas Kjellen), Karališkųjų oro pajėgų atsargos oro maršalas (OF-9) seras Christopheris Harperis (Christopher Harper).
 
 
Du mėnesius kiekvieną savaitę vykusiose GIC paskaitose dalyvavo apie 300 asmenų – Karo akademijos, Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės atstovų. Po paskaitų pranešėjai sulaukdavo klausimų, vykdavo diskusijos.
 
Pasak Gynybos inovacijų centro direktorės dr. Viktorijos Šimanauskienės, šis paskaitų ciklas buvo itin sėkmingas: „Džiaugiamės, kad pakviesti ekspertai, karininkai ir politikos analitikai atvirai dalijosi žiniomis apie jų valstybių ar atstovaujamų organizacijų gerąsias gynybos planavimo ir inovacijų įgyvendinimo praktikas. Paskaitų metu buvome supažindinti su Nyderlandų, Suomijos, Jungtinės Karalystės gynybos resursų ir įsigijimų planavimo modeliais, NATO, Europos gynybos agentūros ir Švedijos tyrimų instituto veikla, strategijų rengimo praktikomis, atliktų analizių vertinimu šių dienų įvykių kontekste.
 
Tikime, kad šios žinios ir įžvalgos gali reikšmingai prisidėti prie Lietuvos gynybos pramonės augimo ir bendradarbiavimo principu paremtų inovatyvių sprendimų įgyvendinimo“.
 
Gynybos inovacijų centro informacija
 
Lietuvos kariuomenės asociatyvi nuotrauka