Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2022 m.

Lietuvos karo akademijos absolventams įteikti magistro diplomai

2022 07 05

Liepos 5 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Karo mokslų informacijos ir leidybos centre vyko magistro diplomų įteikimo ištęstinių studijų absolventams ceremonija.
 
Sėkmingai studijas baigusiems absolventams diplomus įteikė ir juos pasveikino krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, Akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius ir prorektorius studijoms ir mokslui dr. Mantas Bileišis.
 
Ministras, sveikindamas absolventus, akcentavo, jog magistro studijos – tai etapas, nuo kurio galima atsispirti ir eiti toliau. Mūsų šaliai niekada nebus per daug specialistų, išmanančių gynybos politiką ar diplomatiją. Karininkams šios žinios – puiki atrama tarnyboje, nes prie akademinio pasaulio prisilietę žmonės išmoksta žvelgti giliau ir ieškoti reikalingų atsakymų.
 
Akademijos viršininkas priminė, kad akademinis pasaulis duoda daug – ypač to, ko neduoda tarnyba. Karo akademijoje visada didžiausias iššūkis buvo suderinti akademinę laisvę ir karinę discipliną. „Ir nepamirškite – karys tobulėja tada, kai mokosi, todėl tai turite daryti visą gyvenimą”, – linkėjo plk. Juozas Kačergius.
 
Akademijos prorektorius studijoms ir mokslui dr. Mantas Bileišis atkreipė dėmesį, kad sprendimas grįžti studijuoti yra sunkus. „Jūs esate tai, kas Akademiją paverčia universitetu. Esate mokslininkai, atlikote mokslinių tyrimų ir parašėte darbų, kurie padės ir jums tarnyboje.”
 
Geriausia absolvente buvo išrinkta vyr. ltn. Aistė Leleikaitė. Ji savo kalboje pabrėžė, kaip sunku gali būti suderinti tarnybos pareigas bei užduotis ir studijų keliamus reikalavimus, nepamirštant ir asmeninio gyvenimo, šeimos. Tačiau dėstytojai ir darbų vadovai parodė didelį lankstumą ir supratingumą, leisdami tarnybos užduotis derinti su mokslinių darbų rengimu.
 
Absolventus muzikos kūriniu pasveikino koncertmeisterė Ieva Marmienė ir kariūnė Gerda Kacienaitė.
 
Ištęstinės magistrantūros studijos Lietuvos karo akademijoje organizuojamos nuo 2002 m. Nuo tada jas jau baigė 344 absolventai –  šiais metais diplomus gavo 11. Du magistro darbai buvo įvertinti puikiai. Geriausių darbų autoriams – plk. ltn. Vadimui Jeriominui (Gynybos studijų programa) ir vyr. ltn. Aistei Leleikaitei (Karinės diplomatijos programa) krašto apsaugos ministras A. Anušauskas įteikė savo vardines monetas. Penkiems Gynybos studijų programos magistrantams ir šešiems Karinės diplomatijos studijų programos magistrantams buvo suteiktas socialinių mokslų magistro kvalifikacinis laipsnis.
 
Šiais metais magistrantūros studijas Karo akademijoje baigė 11 Lietuvos kariuomenės karininkų ir puskarininkių.
 
Magistro laipsnį gali įgyti ne tik kariai – jo gali siekti Valstybės saugumo departamente, krašto apsaugos sistemoje dirbantys ar tarnaujantys asmenys.
 
Magistro kvalifikacinis laipsnis tampa rimta tolesnės karjeros prielaida – atveria kelią tarnybai Lietuvos krašto apsaugos sistemoje, siekti daktaro laipsnio. Kvalifikacija suteikia galimybę išlikti konkurencingiems darbo rinkoje, baigus profesinę karo tarnybą, tapti saugumo politikos analitikais, projektų vadovais, kitais šaliai ir visuomenei reikalingais specialistais.
 
Alfredo Pliadžio nuotraukos