Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2022 m.

Lietuvos karo akademijoje – susitikimas su Ukrainos prezidento patarėju

2022 09 09

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje rugsėjo 9 d. lankėsi Ukrainos prezidento visuomeninis patarėjas Oleksijus Arestovyčius.
 
Svečias susitiko su Akademijos bendruomene ir čia organizuojamų kursų klausytojais, pasidalijo savo idėjomis ir mintimis, kokia turi būti kariuomenė, kad galėtų efektyviai kovoti su priešu, pristatė Ukrainos patirtį rengiant karius ir karininkus karo sąlygomis.
 
Jis pabrėžė, kad kiekvienas, ypač vadas, turi būti pasiryžęs kovoti ir rodyti lyderystę. Geras vadas – ne tik formalus, bet ir neformalus lyderis, toks, kurio pavyzdžiu kariai nori sekti, kuris geba juos įkvėpti ir motyvuoti. Ukrainos civilių indėlis kovoje su okupantais taip pat didžiulis. Geri karių ir civilių santykiai ir tarpusavio pagalba labai svarbūs ginant valstybę nuo agresoriaus.
 
O. Arestovyčius rugsėjo 8 d. dalyvavo Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos kariuomenės ir Lietuvos karo akademijos surengtoje tarptautinėje konferencijoje „Kartu kovoje prieš Maskvos imperializmą: tada ir dabar“, skirtoje Oršos mūšio metinėms paminėti. Konferencijos dalyviai aptarė istorijos pamokas, gilinosi į Rusijos karinės agresijos prieš Ukrainą keliamus iššūkius. O. Arestovyčius pabrėžė, kad dabar Ukraina gina ne tik savo teritoriją, bet ir Europą, jos demokratines vertybes.
 
Eimanto Genio nuotraukos