Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2022 m.

Lietuvos karo akademijoje – seminaras „Virsmo technologijų įtaka Lietuvos kariuomenei“

2022 05 27

Gegužės 25–26 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vyko seminaras „Virsmo technologijų įtaka Lietuvos kariuomenei“. Seminarą organizavo Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybos vadovybės Karybos institutas kartu su Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Gynybos inovacijų centru ir Baltijos pažangių technologijų institutu.
 
Pirmoji renginio diena buvo skirta virsmo technologijoms ir vyraujančioms pasaulinėms tendencijoms šioje srityje pristatyti. VšĮ Baltijos pažangių technologijų instituto (BPTI) darbuotojai seminaro dalyvius supažindino su Rusijos Federacijos, ES ir NATO mažųjų valstybių patirtimis taikant virsmo technologijas savo ginkluotosiose pajėgose, taip pat 2021 m. vykusių NATO stalo pratybų, susijusių su virsmo technologijų panaudojimu, rezultatais ir pačių pratybų organizavimo ypatumais.
 
Virsmo technologijų aktualijas Europos Sąjungos ir platesniame kontekste aptarė Lietuvos karo akademijos Gynybos inovacijų centro direktorė dr. Viktorija Šimanauskienė, kuri savo pranešime supažindino su kviestinių ekspertų Nyderlandų Gynybos ministerijos Politikos generalinio direktorato Mokslo ir technologijų skyriaus vedėjo plk. Michelio de Rivecourto, atsargos oro maršalo sero Christopherio Harperio ir ES Europos gynybos agentūros tyrimų, technologijų ir inovacijų direktoriaus Jeano-Françoiso įžvalgomis.
 
NATO Mokslo ir technologijų organizacijos apibrėžtas prioritetines virsmo technologijų sritis seminaro dalyviams pristatė Lietuvos mokslo ir verslo institucijų atstovai. Kazimieras Sadauskas (informacinių technologijų įmonė „IMINT.AI“) kalbėjo apie didžiuosius duomenis, Alfonsas Juršėnas (BPTI) – apie dirbtinį intelektą, Donatas Gendvilas („Adscensus“) – apie autonomines sistemas, Laurynas Šišovas (VILNIUS TECH universiteto Antano Gustaičio aviacijos institutas) – apie kosmoso platformas, dr. Andrius Vilkauskas (Kauno technologijos universiteto Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakultetas) – apie viršgarsines platformas, dr. Julius Ruseckas (BPTI) – apie kvantines technologijas, prof. dr. Rolandas Meškys (Vilniaus universiteto Biochemijos institutas) – apie biotechnologijas, Karolis Stašys ir dr. Genrikas Mordas (Fizinių ir technologijos mokslų institutas) – apie naująsias medžiagas.
 
Antroji seminaro diena buvo skirta darbui sindikatuose, kuriuose dalyviai turėjo įvardyti virsmo technologijas, aktualiausias Lietuvos kariuomenei 2040 m.
 
MDV informacija
 
Eimanto Genio nuotraukos