Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2022 m.

Lietuvos karo akademijoje – Raudonojo Kryžiaus atstovų vizitas

2022 05 18

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje gegužės 17 d. lankėsi Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto atstovai Jean-Nicolas Paquet-Rouleau ir Gina Guinta bei Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Prieglobsčio ir migracijos programos vadovė Eglė Samuchovaitė.
 
Svečiai susitiko su Akademijos mokslo grupės atstovais – prorektoriumi studijoms ir mokslui dr. Mantu Bileišiu, tarptautinės humanitarinės teisės dėstytoju prof. Alvydu Šakočiumi, Studijų ir mokslo valdymo grupės patarėju dr. Aidu Vasiliu Vasiliausku, Gynybos analizės centro direktore dr. Kristina Prišmantaite ir Saugumo institucijų valdymo mokslo grupės vadove doc. dr. Vidmante Giedraityte.
 
Raudonojo Kryžiaus komiteto atstovai taip pat skaitė paskaitą antro kurso kariūnams, kuriems tai buvo puiki įžanga į prof. A. Šakočiaus tarptautinės humanitarinės teisės paskaitas, jų laukiančias rudens semestrą. Paskaitoje buvo aptarta, kas yra tarptautinis Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio judėjimas, kokia jo struktūra ir veikla, istorinė raida, indėlis įgyvendinant humanitarinių krizių sprendimus. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus atstovė papasakojo, kaip Lietuvoje įveikiami iššūkiai, kilę dėl nelegalių migrantų srautų, o šiuo metu – dėl karo pabėgėlių iš Ukrainos.
 
Eimanto Genio nuotraukos