Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2022 m.

Lietuvos karo akademijoje įvyko Vyriausiojo puskarininkio pasikeitimas

2022 07 26

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos bendruomenė liepos 26 dieną iškilminga rikiuote paminėjo Vyriausiojo puskarininkio pasikeitimą. Iki šiol Akademijos seržantų korpusui vadovavęs srž. mjr. Darius Kolodzeiskis savo pareigas iškilmingos ceremonijos metu perdavė iš Karo policijos atėjusiam srž. mjr. Arūnui Daubliui.
 
Pareigų perdavimas atspindėjo šimtametes tradicijas perduodant valdžios galios simbolį – spontoną. Trumpakotė ietis su plačiu, puošniu antgaliu iš pradžių buvo naudojama koviniams veiksmams – vėliau, kaip simbolinis puskarininkio ginklas, signalas ir komandoms perduoti.
 
LKA štabo viršininkas plk. ltn. Artūras Purlys pabrėžė, kad vyr. puskarininkis yra viršininko dešinioji ranka, užtikrinanti vidaus tvarką ir drausmę. Srž. mjr. D. Kolodzeiskis buvo puikus pavyzdys kariams, parodęs savo lyderystę ir išlaikęs aukštą moralinį lygį, tad štabo viršininkas neabejojo jo sėkme tolesnėje tarnyboje atliekant savo funkcijas NATO mokykloje.
 
Atsisveikindamas su Akademijos bendruomene, kolegomis ir kariūnais, srž. mjr. D. Kolodzeiskis vylėsi, kad jo parodytas pavyzdys, patarimai ir perduotos žinios išliks ir bus panaudoti. Taip pat linkėjo, kad nei kariūnams, nei kariams nepritrūktų drąsos ir ryžto vadovautis vertybėmis kasdienėje tarnyboje ir gyvenime.
 
Lietuvos karo akademijos viršininko plk. Juozo Kačergiaus vardu plk. ltn. A. Purlys apdovanojo srž. mjr. D. Kolodzeiskį Akademijos medaliu „Už uolumą“ už parodytą iniciatyvą, sumanumą ir profesionalumą atliekant pavestas pareigas. Buvęs LKA vyr. puskarininkis tarnybą tęs eidamas NATO mokyklos Obermergau kursų direktoriaus – mokymo instruktoriaus pareigas.
 
Eimanto Genio nuotraukos