Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2022 m.

Lietuvos karo akademija mini Valstybės dieną

2022 07 07

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos bendruomenė liepos 7 d. šventinėje rikiuotėje paminėjo Valstybės dieną. Simboliška, bet jau rytoj įvyks svarbiausias Akademijos metų įvykis – pirmojo karininko laipsnio suteikimo absolventams ceremonija S. Daukanto aikštėje. Šiandienos rikiuotė buvo skirta Akademijos baigimo ženklams ir absolventų žiedams, padėkoms pasižymėjusiems kariams ir darbuotojams įteikti, su į kitą tarnybos vietą išeinančiu Karybos studijų grupės viršininku plk. Ričardu Dumbliausku atsisveikinti.
 
Krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus, dėkodamas plk. R. Dumbliauskui už tarnybą Akademijoje, paminėjo, kad prieš kelerius metus, svarstant, kas šią mokslo instituciją galėtų dar labiau priartinti prie kariuomenės, buvo pasirinkta būtent jo kandidatūra. Ir pajuokavo, kad dėl išskirtinės (pasak kai kurių – grėsmingos) išvaizdos, asmeninio lyderystės pavyzdžio ir ypatingo – tiesmuko ir aštraus – humoro pulkininkas atitinka daugumos susikurtą tikro vado ir karininko įvaizdį.
 
Taip pat Ž. Tomkus pasveikino ketvirtakursius, kurie netrukus pradės naują tarnybos etapą jau kaip karininkai, ir priminė jiems, kad kelionė tik prasideda. Viceministro padėka buvo įteikta dr. Giedriui Česnakui – Akademijos Saugumo politikos mokslo grupės profesoriui, svariai prisidėjusiam prie visuomenės informavimo aktualiausiomis temomis.
 
Akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius savo kalboje pabrėžė: „Švenčiame, ko gero, pačią linksmiausią metų šventę – Valstybės įkūrimą, jos gimimą. Ši šventė vienija mus visus, visą tautą.“ Viršininkas palinkėjo sėkmės ne vien būsimiems leitenantams, bet ir trečiakursiams, kurių jau rytoj laukia svarbiausias išbandymas per visus studijų metus – padalinio valdymo procedūrų egzaminas ir jo baigiamosios pratybos.
 
Atsisveikindamas su plk. R. Dumbliausku, viršininkas sakė: „Mums visiems trūks jo charizmos, jo savotiško humoro ir kariško požiūrio į problemų sprendimą. Manau, kad jis, tarnaudamas čia, įkvėpė ne vieną iš mūsų.“
 
Pats plk. R. Dumbliauskas, atsisveikindamas su Akademija, netuščiažodžiavo: „Dėkoju visiems, kurie prisidėjo prie bendrų projektų ir veiklų. Dėkoju tiems, kurie netrukdė, ir tiems, kurie trukdė, – tai tik rodo, kad einama tinkama linkme. Per šį laiką susiklosčiusiomis aplinkybėmis padariau, ką galėjau, dabar metas ateiti kitiems ir padaryti geriau.“
 
Kariuomenės vado, Akademijos viršininko padėkos buvo įteiktos pasižymėjusiems kariams, kariūnams, nepriekaištingai savo darbą atliekantiems civiliams darbuotojams.
 
Pirmojo karininko laipsnio suteikimo ceremonija vyks rytoj, liepos 8 d., 11 val. S. Daukanto aikštėje Vilniuje. Ceremonija vieša, kviečiami ateiti visi norintys.
 
Eimanto Genio nuotraukos