Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2022 m.

Laisvės laužai dega visų širdyse

2022 03 11

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai jau tryliktus metus Kovo 11-ąją pasitiko prie Nepriklausomybės laužo. Tik šį kartą jis šia proga buvo uždegtas ne ant istorinio Stalo kalno, o kitoje vietoje – Generolo Silvestro Žukausko poligone, kur kariūnai per pratybas susitelkė į tai, ko visi tikisi iš kiekvieno kario, – mokosi ginti Tėvynę, saugoti ją ir kiekvieną jos pilietį.
 
Laisvės dieną jie pasitiko Nepriklausomybės laužo šviesoje su Akademijos vadovybe ir pratybų instruktoriais, prisimindami tuos, kurie dovanojo laisvę, ir tuos, kurie dėl jos šiuo metu kovoja Ukrainoje. Kariūnai sako – kiekvieno mylinčio savo Tėvynę žmogaus širdyje dega Laisvės laužas ir jis niekada neužges.
 
Jie pripažįsta, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos laukimas buvo kitoks – visą savaitę aktyviai dalyvavo ir mokėsi pratybose kartu su šiuo metu pagal „Erasmus+“ mainų programą Karo akademijoje besimokančiais užsienio kadetais. Šis jausmas visus dar labiau suvienijo – kariūnai suprato, kad ir kovoje už Tėvynės laisvę bus ne vieni.
 
„Mes tikrai neužmiršime savo istorijos ir, tapę karininkais, susirinkę ant istorinio Stalo kalno, laisvę švęsime kartu!“ – pažadėjo Lietuvos karo akademijos kariūnai.
 
Eimanto Genio nuotraukose – Laisvės laužą kariūnai uždegė pratybų metu