Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2022 m.

Konferencijoje nagrinėjo, kaip kovoti prieš Maskvos imperializmą

2022 09 08

Rugsėjo 8 d. Vilniaus miesto rotušėje įvyko Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos kariuomenės ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos surengta tarptautinė konferencija „Kartu kovoje prieš Maskvos imperializmą: tada ir dabar“, skirta Oršos mūšio metinėms paminėti. Konferencijos metu dalyviai aptarinėjo istorines pamokas ir gilinosi į Rusijos karinės agresijos prieš Ukrainą keliamus iššūkius.
 
Pranešimus skaitė Ukrainos prezidento administracijos vadovo patarėjas Oleksiy Arestovych, JAV gynybos atašė Lietuvoje plk. ltn. Stephanie Lynn Baugh ir istorikas, Lietuvos Respublikos Seimo narys. prof. Valdas Rakutis.
 
Konferencijoje kalbėjęs O. Arestovičius sakė, kad Oršos mūšis yra svarbus ir tuo, kad šiandien yra tokia pati situacija, kaip buvo prieš 500 metų. Dabar Ukraina gina ne tik savo teritoriją, bet ir Europą, jos demokratines vertybes.
 
Pergalė Oršos mūšyje įrodė, kaip svarbu yra suvienyti pajėgas ir bendradarbiauti, norint atremti Maskvos imperialistinę agresiją. Ši pergalė padėjo stabilizuoti padėtį Rytuose, o Lietuva įtvirtino savo poziciją kaip Vakarų civilizacijos gynybos bastionas. Oršos mūšio metu lietuviai kartu su sąjungininkais sutriuškino žymiai gausesnes maskvėnų pajėgas.
 
Antroje konferencijos dalyje vyko diskusija, kurioje dalyviai dalinosi įžvalgomis apie pasiruošimą karui, piliečių įsitraukimą į šalies gynybą ir kaip agresyvius Rusijos veiksmus Ukrainoje mato ir supranta kitos šalys.
 
Pasibaigus konferencijai, Garbės sargybos kuopos kariai ir Lietuvos kariuomenės orkestras nuo Aušros vartų iki Valdovų rūmų simboliškai atkartojo istorinę Oršos mūšio triumfo eiseną.
 
Krašto apsaugos ministerijos informacija
 
Alfredo Pliadžio nuotraukos