Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2022 m.

Karo akademijoje – paroda apie Lietuvos partizanų kovą „Vanagas su vanagėliais“

2022 09 22

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje rugsėjo 22 d. buvo atidaryta paroda „Vanagas su vanagėliais“, kurią parengė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus darbuotojai.
 
Parodos tikslas – stiprinti kariūnų ir visos Akademijos bendruomenės motyvaciją ir vertybinį pagrindą, parodant svarbų Lietuvos istorijos etapą. Už jos laisvę kovoję partizanai ir jų vadai nuotraukose atsiskleidžia visai kitu kampu – su savo pomėgiais, meile gamtai, savo valstybei, laisvei ir nepriklausomybei.
 
„Žiūrėdami į šiuos mūsų istorijos herojus galime tik pasakyti, kad dabar mums nėra sunku. Daugybė jų yra kur kas daugiau atlaikę ir kovoję su daug sunkesniais dalykais, – atidarydamas parodą kalbėjo Akademijos viršininko pavaduotojas ugdymui plk. ltn. Eugenijus Lastauskas. – O kaip mes galėtume įveikti savo baimes? Per atsakingą tarnybos suvokimą, kai mes, kariai, prisiekiame negailėdamas jėgų ir gyvybės ginti Tėvynę, jos laisvę ir nepriklausomybę, per vertybes (ištikimybę Lietuvos Respublikai, kovos dvasią, iniciatyvą, profesionalumą) ir per istoriją.“
 
„Visa istorinė atmintis remiasi į partizanus ir partizaninį judėjimą, – pulkininko mintį pratęsė Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus direktorius Remigijus Černius. – Partizanai yra mūsų istorinės tapatybės uola, ant kurios mes kursime istoriją toliau ir į kurią turime remtis, į kurią Lietuvos kariuomenė turi remtis, ypač šiomis dienomis.“
 
Parodoje eksponuojamos Gražinos Pigagaitės-Vilbik nuotraukos. Fotografuota 1947 m. liepos pradžioje Bingelių kaimo, esančio už kelių kilometrų nuo Merkinės, apylinkėse.
 
Nuotraukose įamžinti tuometis Dainavos apygardos Merkio rinktinės vadas Adolfas Ramanauskas-Vanagas ir jo pavaduotojas Albertas Perminas-Jūrininkas. Laisvės kovotojai fotografavosi su plėšriųjų paukščių jaunikliais – vanagėliais.
 
Eimanto Genio nuotraukos