Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2022 m.

Kariūnai pasiekė pirmąjį pratybų finišą

2022 10 08

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos I kurso (Žalgirio mūšio kuopos) kariūnams spalio 7 d. Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotajame pėstininkų batalione buvo surengtos baigiamosios ir svarbiausios Kariūnų bazinio kario kurso pratybos „Kliūčių takas“. Visi kariūnai, atlikę taktikos, ryšių, ginkluotės ir kitas užduotis, parodė, kaip moka judėti mūšio lauke, dirbti komandoje, vykdyti daug pastangų ir drąsos reikalaujančias užduotis, t. y. praktiškai taikyti per pastarąsias savaites įgytas pagrindinio karinio parengimo žinias.
 
Kariūnų bataliono vadas plk. ltn. Mindaugas Matukonis, kreipdamasis į kariūnus, paaiškino, jog jiems pasisekė, kad galėjo išbandyti save Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ teritorijoje esančiame pratybų „Kliūčių take“. „Jums buvo suteikta unikali galimybė šį taką pereiti ir patvirtinti posakį „Vienas lauke – ne karys“. Judėjote poromis ir kliūtis įveikėte padėdami vienas kitam. Turėjote „įjungti“ loginį mąstymą ir suprasti, kad ne visur reikia naudoti jėgą. Taip, nebuvo lengva, bet lengvų kelių nebūna“, – patvirtino karininkas ir palinkėjo sėkmės įveikiant sunkumus ir kliūtis, kurių bus ne viena, tęsiant studijas Lietuvos karo akademijoje.
 
Akademijos vyriausiasis puskarininkis srž. mjr. Arūnas Daublys, visos Akademijos vardu sveikindamas kariūnus, patvirtino, kad jie pademonstravo iniciatyvą ir profesionalumą, kurio reikia norint tapti geru karininku: „Tikiu, kad ne kartą teko rinktis – pirmiausia pasirūpinti savimi, ar padėti kolegai, ir ta vidinė kova galėjo būti sunkiausia, nes reikėjo kovoti ne tik dėl savo, bet ir dėl šalia esančio žmogaus sėkmės. Šią kovą laimėjote, ir mums nereikia įrodinėti, kam teiktumėte pirmenybę, nes tai darėte ir ateityje darysite visų pirma dėl kitų.“
 
Buvo išrinkta ir apdovanota greičiausiai „Kliūčių taką“ įveikusi pora, paskatintas kariūnas, kurio pagrindinis tikslas buvo ne greitis ir asmeninis rezultatas, o pagalba porininkei merginai, kad ji sėkmingai įveiktų „Kliūčių taką“. Jis labiausiai rūpinosi savo porininke ir praktiškai pusę trasos tam skyrė papildomai jėgų, neleido jai pasiduoti. Instruktorius ir Akademijos karininkus tai sužavėjo.
 
Akademijos pirmakursiai nuo rugpjūčio Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje mokosi karo inžinerijos, topografijos, rikiuotės, taktikos, ryšių ir pirmosios medicinos pagalbos pagrindų. Didžiąją kurso dalį sudaro pratybos auditorijoje ir vietovėje. Mokymų metu daug dėmesio skiriama jaunuolių fizinei būklei stiprinti. Vieni jų yra atlikę nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, kiti – susipažinę su Krašto apsaugos savanorių pajėgų karių savanorių užduotimis ar įsitraukę į Lietuvos šaulių sąjungos veiklą, todėl, turėdami daugiau patirtiems, padeda ir kitiems pasiekti geresnių rezultatų, įsisavinti mokymų metu teikiamas žinias.
 
Kariūnų bazinio kario kurso metu įgytomis žiniomis pirmakursiai buvo patenkinti ir noriai dalijosi pirmaisiais įspūdžiais po pratybų, vainikavusių jų mokymąsi Mokomajame pulke.
 
Kariūnė Ugnė Baltuškonytė džiaugėsi, galėjusi tik pradėjusi studijas įveikti „Kliūčių taką“, kas pavyksta ne kiekvienam kariui: „Nepakartojama patirtis! Po šių savaičių jaučiuosi tiek fiziškai, tiek psichologiškai, tiek dvasiškai sustiprėjusi. Manau, kad visiems verta baigti tokius mokymus, nebūtinai ir toliau tarnaujant kariuomenėje. Tada žmogus geriau supranta, kas yra gyvenimas ir kaip mes iš tikrųjų gerai gyvename, nes mokymų metu patiria įvairių išbandymų, kurie nėra patogūs ir lengvi.“
 
„Sunku buvo, bet tikrai verta“, – pritarė kariūnas Rokas Vainoras. – Pirmosiomis dienomis iššūkius ir išbandymus dar buvo sunku priimti. Nuotaika buvo permaininga ir ne visada optimistinė. Adaptacija gal ir buvo sunkesnė, bet prisitaikiau. Tikrai buvo verta. Nesigailiu!“
 
Kariūnų bazinį kario kursą Lietuvos karo akademijos pirmakursiai baigs po savaitės. Tada jiems bus įteikti kurso baigimo pažymėjimai, už geriausius mokymosi rezultatus ir pavyzdingą tarnybą – padėkos raštai. Tačiau jau dabar, kariūnai prisipažino, galvoja apie artėjantį svarbiausią įvykį – priesaiką.
 
Spalio 21 d. Katedros aikštėje, Vilniuje, I kurso kariūnai prisieks Lietuvos valstybei. Tęsiant tradicijas, teisė pabučiuoti Akademijos vėliavą visų prisiekiančių kariūnų vardu bus suteikta geriausiam šių mokymų vadų ir instruktorių išrinktam kariūnui. Iškilmingai prisiekę pirmakursiai toliau tęs studijas Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje.
 
Baigiamosios Kariūnų bazinio kario kurso pratybos „Kliūčių takas“
Eimanto Genio nuotraukos
 
Kontaktinis asmuo – Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos G9 skyriaus viršininkas mjr. Donatas Suchockis, mob. +370 6 204 8976, KATT tel. 24 523, el. p. [email protected].