Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2022 m.

Kariūnai ir gimnazistai kvietė mylėti Lietuvą padedant sergantiems

2022 02 10

Pasitikdami Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai ir Vilniaus privačios gimnazijos moksleiviais vilniečius ir miesto svečius pakvietė šią šventę švęsti kitaip – padėti tiems, kuriems pagalbos reikia labiausiai. Vasario 10 d. Sapiegų rūmų parke jie surengė labdaros akciją – už pavaišintą kareivišką košę ir karštą arbatą iš čia atėjusių rinko lėšas onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams gydyti.
 
Moksleiviai ir kariūnai ragino kiekvieną pasidalyti rūpesčiu ir širdies gerumu – pietums sutaupytą sumą skirti organizacijos „Happimess“ labdaros iniciatyvai įgyvendinti. Lietuvos karo akademija kartu su Vilniaus privačia gimnazija nori parodyti, kad ir tokiu būdu galima išreikšti meilę savo valstybei ir jos piliečiams.
 
„Šia iniciatyva norime paskatinti visuomenę atkreipti dėmesį į pažeidžiamiausių jos narių problemas ir paremti tuos, kuriems labiausiai to reikia, – senjorus, ligonius, gyvūnus – ir padėti be prašymo. Sakoma, kad gerus darbus reikia daryti tyliai, tačiau Vilniaus privati gimnazija pasirengusi skleisti edukacinę žinią – kad meilę liudija konkretūs darbai ir veiksmai“, – aiškina gimnazijos veiklų vadovė, edukologijos mokslų daktarė Agnė Liubertaitė-Amšiejė.
 
„Pagalba kitam asmeniui – tai vienas būdų parodyti šiuo metu sunkumų patiriančiam žmogui, kad jis nepaliktas vienas, ir kartu meilę savo šaliai, nes nuoširdžiai pasiekti kilnūs tikslai mus vienija. Tai labai svarbu valstybei, kai reikia priimti ne vieną iššūkį, kai visos tautos vienybė tampa geriausiu ginklu, ginant laisvę ir nepriklausomybę. Lietuvos istorija tai įrodė“, – tvirtina Akademijos Karybos studijų grupės viršininkas plk. Ričardas Dumbliauskas.
 
Moksleiviai patikino, kad toks renginys jiems – geriausias būdas ir artėjančiai Valentino dienai, kuri skiriama meilei išreikšti ir jos reikšmei žmogaus gyvenime suvokti, paminėti. Šiuos kilnius jausmus rodo ne tik savo šeimai ar draugams ištarti gražiausi žodžiai, bet ir geri darbai net nepažįstamam žmogui.
 
Kariūnams meilė ir pagarba savo šaliai – ne vien tik vėliavos kėlimas Karo akademijos rikiuotės aikštėje rytais ir per didžiąsias šventes. Bendruomeniškumas jiems yra kasdienybė gyvenant Akademijoje, pagalba ir bendras tikslas siekiant gerovės už jos ribų.
 
Sapiegų rūmų parke vaikai ir kariūnai kartu su Vilniaus įgulos karininkų ramove renginio dalyviams parengė keletą kareiviškų sportinių žaidimų – norintys pasitikrino savo taiklumą pamėgino rankos taiklumą su disk-golfo ir kirvio metimo rungtyse. Šventėje apsilankiusieji gavo dovanų moksleivių sukurtą ženklelį, primenantį, kas yra tikra meilė tiek žmogui, tiek šaliai.
 
Meilė Lietuvai ir pagalba sergantiems vaikams – ne pirmas Vilniaus privačios gimnazijos ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos bendras projektas. Minint Laisvės gynėjų dieną kariūnai, gimnazistai ir profesionalūs kūrėjai visuomenei pristatė muzikinį vaizdo klipą, kuriame vaikai ir kariūnai, atlikdami Kipro Mašanausko dainą „Lietuva“, išreiškė meilę savo šaliai ir padėkojo visiems, kovojusiems už jos laisvę.
 
Eimanto Genio nuotraukos