Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2022 m.

Būsimųjų būrių vadų išbandymai prasidėjo

2022 07 12

73 kariai savo kvalifikacinio egzamino praktikos dalį 2022 m. liepos 8 d. pradėjo Pabradės poligone. III kurso kariūnai ir Būrio vado kurso klausytojai ten dirba ypač intensyviai – kas dvylika valandų vykdydami vis naujas taktines operacijas. Keisdamiesi vadovaujančiomis pareigomis jie planuoja ir organizuoja veiksmus, kad įgyvendintų aukštesnių vadų iškeltus uždavinius.
 
Pratybos truks 12 parų, kurios pareikalaus daug pastangų ir ištvermės, o jas vainikuos tradicija tapęs 30 kilometrų žygis. Pratybų dalyviai šiam išbandymui ruošėsi visus studijų metus, o prieš išvykstant į mišką jiems reikėjo įveikti ir aštuonias valandas trunkantį teorijos egzaminą.
 
Lietuvos karo akademijos kariūnų bataliono vadas plk. ltn. Mindaugas Matukonis prieš pratybas visiems priminė: „Tai vienas svarbiausių žingsnių kariūno gyvenime, kad galėtumėte tapti karininkais. Susikaupkite ir įveikę užduotis užsitarnaukite pusę leitenanto žvaigždės, o kita pusė beliks ateinančiais mokslo metais parašyti ir apsiginti bakalauro darbą.“ Jam pritarė ir pratybų vadovas mjr. Aurimas Metrikis: „Nors bus sunku ir fiziškai, ir psichologiškai, tačiau pagelbėkite vienas kitam ir veikite išvien kaip komanda, nes tik taip pasieksite bendrą tikslą.“
 
Kariūnų ir karių motyvacija aiški – siekti karininko laipsnio. Gyvenimas miške skiriasi nuo įprastos kasdienybės, o savitarpio pagalba ir komandinis darbas yra pagrindinis šių pratybų akcentas. Nors oras ir nelepina, motyvacija įvykdyti užduotis ir pasiekti finišą stipresnė už visus nepatogumus.
 
Krn. Godos Bilskytės informacija
 
Mjr. Aurimo Metrikio nuotraukos