Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2022 m.

Karo akademijos projektai pristatyti Baltijos Asamblėjos konferencijoje

2022 05 19

Gegužės 12–13 dienomis Rygoje vyko Baltijos Asamblėjos ir Baltijos Ministrų Tarybos konferencija „Švietimas, mokslas ir inovacijos – raktas į tvarią ir klestinčią regioninę plėtrą Baltijos šalyse“ (angl. Education, science and innovations – key to sustainable and prosperous regional development in the Baltic States).
 
Konferencijoje dalyvavusi Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Gynybos inovacijų centro direktorė dr. Viktorija Šimanauskienė pranešime išskyrė Baltijos šalių sinergijos ir kolektyvinių veiksmų svarbą VUCA (angl. Volatility, Uncertainty, Complexity, Ambiguity – liet. nepastovumas, netikrumas, sudėtingumas, dviprasmiškumas) aplinkoje, kuri yra naujoji „normali“ realybė.
 
Pranešime taip pat buvo pristatyti Akademijos įgyvendinami projektai: Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos finansuojamas mokslo tiriamojo darbo projektas „Lietuvos visuomenės atsparumo ir galios vystymas pilietinei gynybai“ (vadovė dr. Viktorija Šimanauskienė) ir Lietuvos mokslo tarybos finansuojamas projektas „Modernėjimo pokyčių raiškos įtaka pilietinės visuomenės formavimuisi: teorinės įžvalgos ir praktinis pritaikomumas (PILIETIS) (vadovė dr. Olga Navickienė).
 
Konferencijos dalyvius pasveikino ir pranešimus skaitė Latvijos Respublikos Seimo pirmininkė Ināra Mūrniece, švietimo ir mokslo ministrė Anita Muižniece, ūkio ministras Jānis Vitenbergs. Renginyje dalyvavo ir savo įžvalgomis dalijosi Beniliukso parlamento pirmininkė Patricia Creutz, Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos (CERN) tarptautinių ryšių direktorė Charlotte Lindberg Warakaulle, Estijos mokslo tarybos generalinė direktorė Anu Noorma, NATO Strateginės komunikacijos kompetencijos centro direktorius Jānis Sārts ir kt. Trečiosios sesijos metu Baltijos Asamblėjos ir Baltijos Ministrų Tarybos konferencijos dalyviai diskutavo apie švietimo vaidmenį, skatinant socialinį atsparumą Baltijos šalyse.
 
Gynybos inovacijų centro informacija ir nuotraukos