Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2022 m.

Atvirų durų dieną Karo akademija lankytojams plačiai atvėrė duris

2022 04 15

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje balandžio 15 d. surengta atvirų durų „Diena su kariūnais“. Lankytojai galėjo apsilankyti vienintelėje šalyje aukštojoje universitetinėje karo mokykloje ir iš arti pamatyti, kaip gyvena ir mokosi būsimi Lietuvos karininkai vadai. Tarnybą jie pradeda Lietuvos kariuomenėje, todėl savo veiklą pristatė ir įvairūs jos daliniai, su išskirtine tarnyba supažindino NATO sąjungininkai, tarnaujantys Lietuvoje.
 
„Karininko kelias nėra labai lengvas, kariūno studijos – taip pat. Tačiau jos paruošia žmogų ginti Tėvynę savo jėgomis ir žiniomis, o jeigu reikia ir paaukoti gyvybę. Linkiu rinktis šį kelią ir jame nesustoti, atkakliai siekti užsibrėžto tikslo“, – susirinkusiuosius pasveikinęs, sakė Karo akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius.
 
Visi norintys buvo kviečiami dalyvauti ekskursijose po Akademiją, pažiūrėti, kur gyvena ir mokosi kariūnai. Jie galėjo užsukti į Kariūnų batalioną, apsilankyti sporto komplekse, ramovėje, muziejuje, susipažinti su Akademijoje studijuojančiųjų buitimi, gyvenimo, laisvalaikio ir studijų sąlygomis. Susitikimuose kartu buvo pristatomos universitetinių studijų ir karinio rengimo programos, priėmimo į šią aukštąją mokyklą reikalavimai, karininko karjeros perspektyvos ją baigus.
 
Apie savo veiklą pasakojo Lietuvos šaulių sąjungos ir kitų institucijų, su kuriomis Karo akademija bendradarbiauja, atstovai. Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla ir VGTU Antano Gustaičio aviacijos institutas, kuriuose studijuoja kariūnai – būsimi karinių jūrų arba oro pajėgų karininkai, sudarė galimybę išbandyti treniruoklį, kuriame treniruojasi besimokantys pilotuoti orlaivį ar valdyti laivą. Taip pat svečiai galėjo susipažinti su lazeriais, dronais, šalmais, elektrociklais ir kitomis ginkluotės priemonėmis.
 
Renginio metu vyko įvairūs kariniai žaidimai ir estafetės, svečiai gali išbandyti kario ekipuotę, akies taiklumą šaudydami lazeriniame tire, pasivaišinti kareiviškomis vaišėmis, jų laukė įvairios linksmos staigmenos. Specialiai svečius virtuvės šefas Gian Luca Demarco palepino ledais, limonadu ir kartu su Akademijos valgyklos meistrais paruoštu ypatingu patiekalu.
 
Į Akademiją atvykę vyresniųjų klasių moksleiviai sakė, kad puiku viską pamatyti savo akimis, nes dauguma jų nori išsiaiškinti, kaip vyksta atranka į studijas Karo akademijoje, kokias studijų programas galima pasirinkti, kokios priėmimo sąlygos ir kiti reikalavimai. Taip pat įdomu iš pačių kariūnų išgirsti, kaip jie čia gyvena ir studijuoja, sužinoti, kokios yra karjeros perspektyvos.
 
Lietuvos karo akademija yra vienintelė Lietuvoje universitetinė aukštoji mokykla, kariuomenei rengianti ir ugdanti visapusiškai išsilavinusius karininkus. Sėkmingai baigę Karo akademiją kariūnai įgyja aukštąjį universitetinį išsilavinimą ir pirmąjį karininko (leitenanto) laipsnį. Visi absolventai, atitinkantys jiems keliamus reikalavimus, pakviečiami į profesinę karo tarnybą.
 
Kontaktinis asmuo – Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos G9 skyriaus viršininkas mjr. Donatas Suchockis, mob. +370 620 48 976, KATT tel. 24 523, el. p. [email protected]
 
Daugiau Lietuvos karo akademijos atvirų durų dienos akimirkų galima pamatyti LKA fotogalerijoje.
 
Eimanto Genio nuotraukos