Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2021 m.

Karo akademija prisimena prieš 25-erius metus žuvusį absolventą vyr. ltn. Normundą Valterį

2021 04 19

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje balandžio 19 d. rytinės rikiuotės metu paminėtos jos absolvento, vyresniojo leitenanto Normundo Valterio 25-osios žūties metinės. Vyr. ltn. N. Valteris žuvo 1996 m. balandžio 17 d., vykdydamas užduotį tarptautinėje taikos operacijoje Bosnijoje ir Hercegovinoje.
 
Vyr. ltn. N. Valteris buvo vienas pirmųjų Lietuvos karo akademiją baigusių šalies karininkų. Prie jo paminklinio akmens Karo akademijoje kariūnai padėjo gėlių, bendruomenė tylos minute pagerbė žuvusiojo atminimą.
 
Rikiuotės metu Akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius prisiminė Normundą, su kuriuo jam teko tarnauti, kaip atsidavusį karininką ir patikimą bendražygį: „Tai buvo geras draugas, mylintis sūnus, žmogus, kuris mylėjo kitus, mylėjo Lietuvą. Jis drąsiai vyko į karines operacijas ir vienoje jų paaukojo savo gyvybę, kad būtų saugu kitiems. Prisiminkime jį ir jo darbus.“
 
Artimiausi draugai, dalydamiesi prisiminimais, dažnai jį cituoja, persako jo mintis, kurios buvo aktualios prieš 25 metus ir tokios liko iki šiol. „Tuomet su Normiu išvystėm tokią savotiškai „crazy“ filosofiją: „Jei tu pats mirties nevengsi, ji tavęs vengs. O tai kariui naudinga. Suprask – užduotis ir bet ką gyvenime vykdyk drąsiai, žvelk mirčiai į akis, ir ji tave aplenks. Tai buvo jaunatviškas požiūris į gyvenimą. Bet to kažkuriame kario gyvenimo etape ir reikia...“, – pasakoja artimas N. Valterio draugas ir bendražygis tarptautinės Šiaurės Rytų divizijos štabo viršininkas plk. Darius Vaicikauskas, 1996 m. kartu dalyvavęs tarptautinėje misijoje, su juo studijavęs Karo akademijoje.
 
Lietuvos karo akademiją ir visus karius vienija dar viena Normundo pasakyta frazė: „Mes (karinė bendruomenė) jau esam kitokie ir mūsų kiti gal ne visada supranta. Todėl mes visada turim laikytis drauge. Visuomet – taikos ar karo metu – tai bus mūsų gelbėjimosi ratas!“
 
Tarnybos draugų iniciatyva jo atminimui įamžinti Karo akademijos kieme buvo atidengtas paminklinis akmuo ir atminimo lenta, muziejuje yra surinkta ir eksponuojama istorinė medžiaga apie vyr. ltn. Normundą Valterį, stovi informacinis stendas. Jo vardu pavadintos kareivinės, kuriose jis gyveno besimokydamas Akademijoje.
 
Po mirties vyr. ltn. Normundas Valteris už pasiaukojimą ir narsą taikos įgyvendinimo misijoje Bosnijoje ir Hercegovinoje buvo apdovanotas Vyčio Kryžiaus 2-ojo laipsnio ordinu ir NATO medaliu už tarnybą.
 
Eimanto Genio nuotraukos