Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2021 m.

Antrojo šanso nebeliks

2021 06 04

Šiais metais tapti Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnu antrojo šanso nebebus. Trejus metus organizuota privalomoji tarnyba Mokomajame būryje nebepratęsiama, nes 2021-aisiais, naujais mokslo metais, toks Mokomasis būrys nebus renkamas. „Pastaraisiais metais matome nuolatinį stojančiųjų skaičiaus augimą. Didėja konkurencinė kova, tai suteikia mums galimybę atsirinkti labiausiai motyvuotus ir aukščiausių rezultatų pasiekusius abiturientus. Labai rekomenduoju visiems, galvojantiems apie karininko karjerą, suskubti ir jau dabar registruotis  motyvaciniam pokalbiui, nes laikas ir vietų skaičius nenumaldomai tirpsta“, – sako Akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius.
 
Pastaraisiais metais šalies jaunuoliai turėjo unikalią galimybę atlikdami nuolatinę pradinę privalomąją karo tarnybą tobulinti vieno mokomųjų dalykų, kurio egzamino balas buvo nepakankamas, kad įstotum į Karo akademiją, žinias. Sėkmingai atlikus 9 mėnesių tarnybą ir perlaikius pasirinktą egzaminą buvo galima iš naujo stoti į nuolatines bakalauro studijas Akademijoje. Pirmą kartą nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą jaunuoliai galėjo atlikti 2018 m. Nuo tada 9 mėnesių tarnybą atliko 31 Mokomojo būrio karys, iš jų 9 sėkmingai tęsia studijas Karo akademijoje, kiti pasirinko profesinę karo tarnybą ar civilio gyvenimą, tapę Lietuvos kariuomenės rezervo dalimi. Šiais mokslo metais jau paskutiniame būryje tarnybą atlieka 28 kariai, beveik pusę jų įsitikino, kad karininko kelias yra jų tikslas ir tvirtai siekia įstoti į Karo akademiją.
 
Apžvelgdamas Mokomojo būrio karių privalomąją karo tarnybą ir akademinių dalykų studijų rezultatus, Akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius pabrėžė, kad šie jaunuoliai įrodė, jog po nesėkmės neverta pasiduoti – viską mesti ir tik gailėtis savęs. „Svarbiausia – nesustoti. Jeigu atsiranda papildoma galimybė, reikia ja pasinaudoti. Matėme, kaip jaunuoliai greitai sutvirtėdavo, išmokdavo dirbti komandoje. Į Akademiją sugrįžę kaip kariūnai, jie atkakliai siekia užsibrėžto tikslo – susipažinę su Akademijos gyvenimu, nuo pirmųjų dienų turi pranašumų – bazinių karybos žinių ir įgūdžių.“
 
Viltė Duobaitė, jau antrus metus studijuojanti Karo akademijoje, prisimena, kaip, nepavykus čia įstoti, sulaukė kvietimo rinktis nuolatinę pradinę privalomąją karo tarnybą joje, bet iš pradžių išsigando nežinomybės: „Buvome pirmieji Mokomojo būrio kariai, todėl nebuvo ko paklausti ir daugiau sužinoti, kokia tai tarnyba, kokia jos patirtis ir galimi rezultatai. Nežinojau, ar pavyks – ar verta metus skirti tik kariuomenei ir mokslams ir viską bandyti suderinti.“
 
Dabar kariūnė džiaugiasi, nes daugumą žinių, kurių įgijo atlikdama pradinę privalomąją karo tarnybą, pritaiko studijuodama Akademijoje: „Daug pratybų ir mokymų jau esu dalyvavusi, tad pirmosios žinios, patirtis įgyta. Tai labai padeda. Todėl, jei reikia, patariu ir padedu kitiems kariūnams“, – pasakoja Viltė.
 
Prisijungę prie Mokomojo būrio jaunuoliai atliko pradinę privalomąją karo ir baigdavo bazinius karinius mokymus Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre. Po bazinio kurso kariai mokėsi ir gyveno Karo akademijoje, kur turėjo galimybę susipažinti su čia galiojančiomis taisyklėmis ir tarnaujančiais kariūnais ir kartu pasirengti iš naujo laikyti pasirinktą brandos egzaminą.
 
Eimanto Genio nuotraukos