Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2021 m.

Vytauto Didžiojo karininkų kursus baigė karjeros siekiantys Lietuvos ir užsienio karininkai

2021 05 26

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje gegužės 26 d. Vytauto Didžiojo karininkų kursų (VDKK) klausytojams buvo įteikti kursų baigimo pažymėjimai ir ženklai. 2021 m. sausio – gegužės mėn. mokėsi ir šiuos kursus sėkmingai baigė 37 klausytojai, iš jų 22 – lietuviai, 12 – Latvijos karininkų ir 3 Estijos karininkai.
 
Geriausio VDKK klausytojo apdovanojimą gavo kpt. Lauryna Bubnytė.
 
VDKK baigimo ceremonijoje dalyvavo ir kursą baigusius sveikino krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus, Sausumos pajėgų vadas brg. gen. Raimundas Vaikšnoras, Akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius ir kiti svečiai, VDKK instruktoriai.
 
Krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus sveikino klausytojus, visiems sėkmingai užbaigusius kursus, kurie leidžia toliau kilti karjeros laiptais ir įgyti dar didesnę patirtį karinėse pajėgose: „Tai yra paskutinis žingsninis, prieš prasidedant naujam jūsų karjeros etapui. Rytoj sėkmė priklausys nuo jūsų pačių – jūsų kompetencija, įgūdžiai ir čia įgytos žinios turės būti pademonstruoti jūsų tarnyboje. Ir linkiu jas puikiai parodyti, kad galėtumėte kilti karjeroje, kad jums būtų suteiktas aukštesnis karininko laipsnis.“
 
Sausumos pajėgų vadas brg. gen. Raimundas Vaikšnoras visiems palinkėjo sėkmės, kad įgyti įgūdžiai būtų naudingi tolesnėje karjeroje. Prisimindamas, kaip užbaigdami kursą klausytojai lankėsi Lietuvos kariuomenės daliniuose, linkėjo į juos sugrįžti su dar didesne patirtimi ir aukšta kvalifikacija.
 
Kursų dalyviai lankėsi Lietuvos kariuomenės mechanizuotojoje pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas“ Rukloje, MPB „Žemaitija“ Klaipėdoje, Specialiųjų operacijų pajėgose, Vytauto Didžiojo jėgerių batalione, stebėjo Sausumos pajėgų štabo pratybas Juozo Vitkaus inžinerijos batalione Kaune.
 
Vizito metu svečiai galėjo pamatyti pagrindinę Lietuvos karo techniką ir ginkluotę, pabendrauti su šiuo metu Lietuvoje pratybose dalyvaujančiais NATO sąjungininkų kariais, daugiau sužinoti apie Šiauliuose dislokuotas Oro policijos pajėgas ir Oro gynybos batalioną.
 
Jie taip pat buvo supažindinti su lankomų dalinių ir miestų istorija ir jos pagrindiniais įvykiais.
 
Tarptautiniuose kursuose rengiami kompetentingi karininkai, gebantys vykdyti sausumos pajėgų karininkų funkcijas nacionaliniuose ir tarptautiniuose bataliono (brigados) lygmens štabuose. Jų karjerai kursai labai svarbūs, nes baigusieji gali pretenduoti gauti aukštesnį karininko laipsnį.
 
Kursų metu mokomasi bataliono, brigados operacijų, taktikos, tarptautinio ir nacionalinio saugumo teorijos, projektų valdymo, lyderystės ir kario etikos, karo teorijos, tarptautinės humanitarinės teisės, karinio administravimo ir karinio rengimo. Paskaitas skaito Lietuvos karo akademijos instruktoriai ir dėstytojai, Lietuvos krašto apsaugos sistemos kariai ir darbuotojai, užsienio šalių kviestiniai lektoriai specialistai.
 
Kasmet šiuos 4 mėnesių trukmės kursus pabaigia daugiausiai Lietuvos, tačiau taip pat mokytis čia atvyksta ir Latvijos, Estijos, Lenkijos, Sakartvelo, Ukrainos, Moldovos karininkai. Iš viso VDKK baigė 604 karininkai.
 
VDKK yra vienintelė sausumos pajėgų vyresniųjų štabo karininkų rengimo institucija Baltijos šalyse.
 
Eimanto Genio nuotraukos