Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2021 m.

Vakarams keliami saugumo ir gynybos iššūkiai bus aptarti tarptautinėje karinėje konferencijoje Vilniuje

2021 09 15

Rugsėjo 16–17 d. Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija organizuoja svarbiausią metų renginį, kuriame bus nagrinėjami aktualūs saugumo ir gynybos klausimai – Baltijos karinę konferenciją. Pagrindinė jos tema šiemet – Vakarai naujajame didžiųjų galių varžymosi amžiuje.
 
„Vakarai turi prisitaikyti prie besikeičiančios aplinkos, reaguoti į pasaulinius ir regioninius saugumo iššūkius ir ginti savo piliečius. JAV lyderystė, Europos įsipareigojimai ir tvirtas transatlantinis ryšys labai svarbūs atliekant šias užduotis“, – šių metų konferencijos tikslą pristato ją atidarysiantis krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius.
 
Pirmąją konferencijos dieną vyks uždara Krašto apsaugos ministerijos inicijuota diskusija, skirta karinėms pratyboms ZAPAD-2021 ir jų padariniams aptarti. Pagrindinę konferencijos programą sudarys trys sesijos, skirtos tokioms aktualijoms kaip Rusijos ir Kinijos keliami saugumo iššūkiai euroatlantinei bendruomenei, NATO atgrasymo ir gynybos politika ar naujųjų technologijų įtaka euroatlantinės bendruomenės ateities saugumui aptarti.
 
Tarptautinėje konferencijoje dalyvauti pakviesti aukšto lygio Lietuvos ir užsienio šalių pareigūnai, kariuomenės ir akademinės bendruomenės atstovai pasidalys savo žiniomis ir įžvalgomis, diskutuos regiono grėsmių ir iššūkių temomis. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Gynybos analizės centro ir kitų padalinių ekspertai, organizuojantys šią konferenciją, siekia, kad jos indėlis planuojant Lietuvos gynybos politiką būtų svarus ir reikšmingas.
 
Baltijos karinė konferencija pirmą kartą buvo surengta 2019 m. Nuo pat pradžių organizatoriai siekė, kad ji taptų aukšto lygio forumu, kuriame būtų aptariamos saugumo ir gynybos aktualijos, pabrėžiant reikšmingą regioninę dimensiją. 2019 m. konferencija buvo skirta Vakarų šalių karinės patirties perėmimui ir taikymui Baltijos regione, 2020 m. – besikeičiančioms gynybos ir saugumo problemoms, tačiau dėl „Covid-19“ pandemijos ji buvo atšaukta. Šiais metais organizuojamoje konferencijoje bus aptarti svarbiausi geopolitiniai iššūkiai didžiųjų galių varžymosi amžiuje ir šiais klausimais surengtos diskusijos.
 
Konferencija skirta kviestiniams svečiams ir iš anksto registruotiems klausytojams, tačiau šiais metais visi, norintys susipažinti su joje nagrinėjamomis aktualijomis, rugsėjo 16 d. 19.30 val. galės tiesiogiai stebėti buvusio JAV patarėjo nacionalinio saugumo klausimais gen. ltn. H. R. McMasterio pranešimą ir naujienas sekti renginio platformoje – socialiniame tinkle „Facebook“ (https://bit.ly/2X6lOkC).
 
 
vyr. srž. sp. Luko Tamošiūno nuotrauka – Baltijos karinė konferencija Lietuvos karo akademijoje 2019 m.
 
Kontaktinis asmuo – Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos G9 skyriaus viršininkas mjr. Donatas Suchockis, tel. +370 620 48976, KATT 24523, el. p. [email protected]