Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2021 m.

Lietuvos karo akademijos absolventams įteikti magistro diplomai

2021 07 09

Liepos 9 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Karo mokslų informacijos ir leidybos centre vyko magistro diplomų įteikimo ištęstinių studijų absolventams ceremonija.
 
Sėkmingai studijas baigusiems absolventams diplomus įteikė ir juos pasveikino krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus, Akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius ir prorektorius studijoms ir mokslui dr. Mantas Bileišis.
 
Viceministras, sveikindamas absolventus, akcentavo, kad magistro laipsnis yra ne tik jų asmeninis, bet ir Karo akademijos, Lietuvos kariuomenės, ir visos valstybės pasiekimas. „Dabarties iššūkiai rodo, kad gali prireikti labai greitai reaguoti į pasikeitusią situaciją. Kad galėtume laiku reaguoti, reikia lyderių, – kalbėjo Žilvinas Tomkus. – Akademinės žinios, kurias įgijote studijuodami Karo akademijoje, suteikė tam tikrą bagažą, galimybę geriau pasirengti dabarties iššūkiams, kartu šios studijos buvo puiki proga augti ir stiprėti jums kaip lyderiams.“
 
„Ši diena vainikuoja jūsų pusantrų metų darbą. Džiaugiuosi šiuo jūsų pasiekimu ir sėkmingu magistrantūros studijų baigimu. Linkiu sėkmės pritaikant žinias, kurias čia įgijote ir kurios bus naudingos tobulinant savo kompetencijas karininko tarnyboje“, – linkėjo plk. Juozas Kačergius.
 
Akademijos prorektorius studijoms ir mokslui dr. Mantas Bileišis atkreipė dėmesį, kad magistro laipsnis jau yra pirmasis mokslo laipsnis: „Esate aukštesnius mokslo laipsnius turintys karininkai. Šis įsipareigojimas, žinoma, jums buvo didelis iššūkis, ir tikrai nuostabu, kad jūs baigėte šias studijas. Sveikinu jus ir linkiu likti Karo akademijos bendruomenės dalimi, tęsti studijas ir mokslinę veiklą.“
 
Absolventus muzikos kūriniu pasveikino solo sopranas Ieva Skorubstaitė ir koncertmeisteris Linas Balandis.
 
Ištęstinės magistrantūros studijos Lietuvos karo akademijoje organizuojamos nuo 2002 m. Nuo tada jas jau baigė 333 absolventai – iš jų šiais metais diplomus gavo 18. Penki magistro darbai buvo įvertinti puikiai. Devyniems magistrantams buvo suteiktas socialinių mokslų ir taip pat devyniems – viešojo administravimo magistro kvalifikacinis laipsnis.
 
Šiais metais magistrantūros studijas Karo akademijoje baigė 18 Lietuvos karininkų. Tačiau magistro laipsnį gali įgyti ne tik karininkai – jo gali siekti puskarininkiai, Valstybės saugumo departamente, krašto apsaugos sistemoje dirbantys ir tarnaujantys asmenys.
 
Magistro kvalifikacinis laipsnis tampa rimta tolesnės karjeros prielaida – atveria kelią tarnybai Lietuvos krašto apsaugos sistemoje, siekti daktaro laipsnio. Kvalifikacija suteikia galimybę išlikti konkurencingiems darbo rinkoje, baigus profesinę karo tarnybą, tapti saugumo politikos analitikais, projektų vadovais, kitais šaliai ir visuomenei reikalingais specialistais.
 
Eimanto Genio nuotraukos