Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2021 m.

Lietuvos karo akademijoje – šventiška Mokslo ir žinių diena

2021 09 01

Rugsėjo 1 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vyko šventinis Mokslo ir žinių dienos minėjimas.
 
Šventinė diena prasidėjo šv. Mišiomis, po jų Lietuvos kariuomenės, Krašto apsaugos ministerijos ir Karo akademijos vadovybė sveikino susirinkusius kariūnus, karininkus, dėstytojus, instruktorius, darbuotojus ir svečius.
 
Renginyje dalyvavo Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Valdemaras Rupšys, krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus, Sausumos pajėgų vadas brg. gen. Raimundas Vaikšnoras, Ordinariato apaštalinis administratorius ir Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. Albertas Dapkus, krašto apsaugos sistemos dalinių atstovai, buvę Akademijos viršininkai, kiti garbūs svečiai.
 
„Esu įsitikinęs, ir tai sakau savo pavaldiniams, pajėgų ir dalinių vadams, kad kariuomenė prasideda Lietuvos karo akademijoje. Čia mes padedame pagrindus tiems žmonėms, kurie kuria mūsų saugumą, kurie mūsų visuomenei yra išskirtiniai, – susirinkusiems kalbėjo gen. ltn. Valdemaras Rupšys. – Šiandien, naudodamasis šia proga, nuoširdžiai sakau – Karo akademijos absolventai yra puikūs, nes tai jau įrodė buvę kariūnai, kurie sėkmingai tarnauja Lietuvos kariuomenėje.“
 
„Ir visuomenė, ir mes tai matome, nes turime daug šaunių žmonių – šaunų Akademijos dėstytojų ir instruktorių kolektyvą. Esu dėkingas, tad tariu nuoširdų „ačiū“ už tai, ką jūs darote, – už kariūnų parengimą Lietuvos karininkais“, – dėkojo Lietuvos kariuomenės vadas.
 
Krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus Akademijos bendruomenei perdavė ministro Arvydo Anušausko sveikinimus. „Lietuvai reikalinga stipri kariuomenė, o kariuomenei – ryžtingi lyderiai, gebantys lanksčiai reaguoti į pokyčius ir nebijantys atsakomybės. Būtent tokio kalibro lyderiais tampama Lietuvos karo akademijoje“, – pabrėžė viceministras.
 
„Kariūnams noriu palinkėti atsakingai mokytis, bet kartu pasinaudoti visomis galimybėmis, kurias teikia studijos Karo akademijoje. Ryžtingai ir drąsiai ženkite pasirinktu keliu, nes tai darote Tėvynės labui. Turime didelių su jumis susijusių lūkesčių, nes jūs – kariuomenės ateitis. Akademijos bendruomenei linkiu vienybės ir bendro darbo, siekiant ambicingų tikslų. Jūsų darbas nėra savitikslis, o grindžiamas įsitikinimu, kad ugdote kariuomenės lyderius ir Tėvynės gynėjus.“
 
Lietuvos karo akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius, bendruomenės vardu dėkodamas už sveikinimus ir Akademijos įvertinimą, pakartojo arkivyskupo Gintaro Grušo šv. Mišių metu ištartus žodžius apie meilę artimajam, dėl kurios kariūnai, semdamiesi žinių Karo akademijoje, ruošiasi būsimai Lietuvos gynybai. Pasak viršininko, tai yra ir kariūnų pagalba vieni kitiems.
 
„Šie mokslo metai taip pat bus kupini iššūkių. Bet bus ir akademinės laisvės, akademinio džiaugsmo, bus karinių pergalių poligonuose. Lyderio ugdymo sistemoje mes išmoksime kažko naujo, vadovaudami saviems, – vyresnių kursų kariūnai vadovaus jaunesniems, padės jiems savo patirtimi ir žiniomis, kurias įgijo anksčiau. Neužmirškite, kariūnai, kad Akademijoje mokosi kiti kursai, kuriems taip pat reikia padėti“, – patarė viršininkas, telkdamas bendruomenę bendram darbui naujais mokslo metais.
 
Eimanto Genio nuotraukos
 
Kontaktinis asmuo – Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos G9 skyriaus viršininkas mjr. Donatas Suchockis, tel. +370 620 48976, KATT 24523, el. p. [email protected]