Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2021 m.

Kvietimas žiniasklaidai: vyks Karo akademijos kariūnų baigiamosios pratybos

2021 07 19

Liepos 21 d. (trečiadienį) Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija kviečia žiniasklaidos atstovus Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje stebėti lauko taktikos pratybas – Būrio vado kovos (BVK) kursą. Tai kariūnų karinio rengimo baigiamosios pratybos.
 
III kurso kariūnai šį egzaminą laiko likus metams iki studijų pabaigos. Jame savo žinias parodo ir profesinės karo tarnybos kariai (BVK klausytojai), turintys aukštąjį išsilavinimą ir siekiantys tapti karininkais.
 
Pratybų tikslas – patikrinti, kaip kariūnai ir BVK klausytojai įsisavino taktikos ir kitų karybos dalykų žinias ir geba jas taikyti praktiškai.
 
Tai intensyvios ir nepertraukiamos pratybos, kurių metu vertinami kiekvieno individualūs gebėjimai planuoti ir vadovauti būriui, patiriant stresą ir nuovargį, artimomis tikram mūšiui sąlygomis. Taip pat vertinami kiti individualūs (ir komandiniai) veiksmai.
 
Įdomiausi pratybų veiksmai vyks šį trečiadienį. Kaip vyksta šių mokslo metų baigiamosios pratybos? Kokias užduotis atlieka dalyviai? Kaip jiems pavyksta vadovauti būriui ir koordinuoti jo darbą?
 
Į šiuos ir kitus klausimus padės atsakyti patys pratybų dalyviai, instruktoriai. Kviečiame iš arti stebėti įdomiausias pratybų akimirkas.
 
Informacija žiniasklaidai:
 
Žiniasklaidos atstovai, norintys stebėti kariūnų pratybas ir pakalbinti pratybų dalyvius bei vadovus kviečiami registruotis el. paštu [email protected] arba tel. 8 672 43275 iki liepos 20 d. (antradienio) 16.00 val. Registruojantis prašome nurodyti vardą, pavardę, kontaktinius duomenis (mob. tel. nr., el. pašto adresą) ir atstovaujamą žiniasklaidos priemonę.
 
Žurnalistams bus sudaryta galimybė nuvykti iš Vilniaus į Generolo Silvestro Žukausko poligoną Akademijos transportu. Užsiregistravę ir atvykę žiniasklaidos atstovai turi su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir dokumentą (kortelę), patvirtinantį žiniasklaidos priemonės atstovavimą.
 
Išvažiavimas iš Lietuvos karo akademijos (Šilo g. 5A, Vilnius) – liepos 21 d. (trečiadienį) 10.00 val.
 
Laisvai samdomi žurnalistai ir asmenys, viešąją informaciją rengiantys be sutarties su žiniasklaidos priemone, taip pat užsienio žiniasklaidos priemonėms atstovaujantys žurnalistai privalo turėti Krašto apsaugos ministerijos išduotą akreditaciją.
 
Kontaktinis asmuo – Lina Vaitiekūnaitė, tel. 8 672 43275.
 
Eimanto Genio nuotraukos.