Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2021 m.

Karo akademijos kariūnai pratybose „Šaltas įtūžis“

2021 02 01

„Nauja ir įdomi patirtis – dalyvauti pratybose žiemą ir visą savaitgalį ir nakvoti miške. Šįkart reikėjo įveikti ne tik priešo pajėgas mūšyje, bet ir šaltį. Laimei, viskas vyko pagal planą net ir tokiomis sąlygomis“, – dar ryškiais įspūdžiais grįžusi iš pratybų dalijosi kariūnė Milita Gudaitytė.
 
Pirmą kartą lauko taktinės pratybos „Šaltas įtūžis“ Generolo Silvestro Žukausko poligone sausio 30–31 d. buvo surengtos visiems Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnams, turintiems pademonstruoti savo vadovavimo ir lyderystės gebėjimus, būtinus karininkui kasdienėje tarnyboje.
 
Milita pratybose ėjo vadovaujamas pareigas, todėl kitas iššūkis, ji prisipažino, buvo atsakomybė ne tik už save, bet ir už kitus, savo skyriaus karius: „Teko daugiau rūpintis kitais. Oras mūsų nelepino ir sniego buvo daug, per jį sunkiai klampojome, todėl akylai stebėjau, kad „nepamesčiau“ savo karių. Žmonės, sako, per pratybas atsiskleidžia. Todėl tikrai buvo įdomu ir naudinga tai stebėti. Manau, kad ir pati kitaip pasirodžiau tiek sau, tiek kitiems. Tai mums visiems buvo išgyvenimo ir individualių įgūdžių ugdymo pratybos.“
 
„Įspūdžiai labai geri, nes visų kursų kariūnai turėjo progą išbandyti savo jėgas eidami įvairias pareigas. Kartu teko artimiau pabendrauti, glaudžiau bendradarbiauti tarpusavyje, o kartais kai ką atlikti už kitą ar tiesiog kažkam pagelbėti ekstremaliomis sąlygomis. Vakare prie laužo labai sušalusiems džiovinome batus, išvirėme arbatos ir kitaip padėjome, ko įprastomis sąlygomis tikrai nedarytume. Tai, manau, sustiprino mūsų draugystę, todėl per kitas pratybas tikrai bus lengviau“, – sunkias pratybų akimirkas prisiminė kariūnas Gediminas Masys.
 
„Džiaugiamės, kad pratybos vyko kariūnų iniciatyva, visi norėjo jose pasitikrinti savo karybos žinias, nes numatytas pareigas rudens semestrą jau buvo ėję Akademijoje“, – pratybas pristatė Karybos studijų grupės viršininkas plk. Ričardas Dumbliauskas.
 
„Dažnai pergales lemia geras pasirengimas, todėl, baigiant kariūnams šį pusmetį eiti pareigas, į kurias buvo skirti, norėjome įvertinti jų, kaip būsimų karininkų, veiklą. Taip gimė sumanymas – pratybų serija „Šaltas įtūžis“. Jas surengėme žiemą, o vasarą jų lauks „karštas įtūžis“, – paaiškino plk. R. Dumbliauskas. – Karys negali būti išsigandęs ir turi būti pasiruošęs vykdyti bet kokias užduotis. Jas turėjo ir turės atlikti ir kariūnai – būsimi Lietuvos kariuomenės karininkai.“
 
Eimanto Genio nuotr. – LKA kariūnai lauko taktinėse pratybose „Šaltas įtūžis“