Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2021 m.

Karo akademijos bendruomenė švenčia Lietuvos kariuomenės dieną

2021 11 23

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos bendruomenė lapkričio 23 d. minėjo Lietuvos kariuomenės dieną ir kariuomenės 103-iąsias atkūrimo metines. Kariams, kariūnams ir Akademijos darbuotojams susirinkus Akademijos aikštėje vyko šventinė rikiuotė.
 
„Lietuvos kariuomenė visada galėjo pasigirti sumaniais kariais, kurie buvo drąsūs ir pasiryžę nugalėti ne tik gausesnes priešo pajėgas, bet ir laimėti ne vieną mūšį. Mūsų istorija buvo su pertraukomis, bet visada Lietuvos lyderiai ir kariai gebėjo net ir sunkiausiais momentais pasipriešinti daug gausesniems okupantams ir vesti tautą į kovą, – sveikindamas bendruomenę kalbėjo Karo akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius. – Tikiu, kad ir tarp mūsų šiandien stovi ne vienas būsimas lyderis, kuris gebės ne tik laimėti mūšį, bet ir jo išvengti, atgrasydamas priešo pajėgas ir neleisdamas joms pradėti karo. Tikiu, kad jūsų žinios bus tas ginklas, kuris padės mums išlikti saugiems ir taikiems. Tad nenuleiskime savo geriausio ginklo, neškime jį garbingai ir dėl tos Lietuvos kovokime kasdien savo žiniomis, savo jėgomis, savo pastangomis.“
 
Labiausiai nusipelniusiems Akademijos kariams, kariūnams ir darbuotojams atkurtos Lietuvos kariuomenės 103-iųjų metinių proga Karo akademijos viršininkas įteikė padėkas ir kitus apdovanojimus.
 
Akademijos bendruomenė dalyvavo ir kituose Lietuvos kariuomenės dienai skirtuose renginiuose, kariūnai – iškilmingoje rikiuotėje Vilniaus Katedros aikštėje ir karių parade Gedimino prospekte. Dr. Lino Balandžio vadovaujamas kariūnų choras „Kariūnas“ giedojo Šv. Ignoto bažnyčioje už Lietuvos kariuomenę aukotose šv. Mišiose.
 
Šventę Akademijos bendruomenė tęsė susirinkusi neformaliai pabendrauti, ją Lietuvos kariuomenės dienos proga itališkais patiekalais vaišino virtuvės šefas Gian Luca Demarco.
 
Akademijos kariūnai ir karininkai Lietuvos kariuomenės dieną užbaigė dalyvaudami filmo „Švelnūs kariai“ premjeroje. Susirinkusieji žiūrėjo filmą, kuriame atskleidžiamas ne visiems matomas kario pasirinkimas pradėti šį kelią. Kaip per atidarymo ceremoniją sakė Akademijos viršininko pavaduotojas ugdymui plk. ltn. Eugenijus Lastauskas, valstybę saugo visi žmonės ir tai nepriklauso nuo lyties ar amžiaus.
 
Šventinė rikiuotė LKA rikiuotės aikštėje – Eimanto Genio nuotraukos
Kariūnai iškilmingoje karių rikiuotėje ir parade – Ievos Budzeikaitės nuotraukos
Gian Luca Demarco ruošia vaišes Akademijos bendruomenei – Eimanto Genio nuotraukos
Kariūnai filmo „Švelnūs kariai“ premjeroje – Eimanto Genio nuotraukos