Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2021 m.

Karo akademijoje įgyjama žinių, kaip ugdyti karius

2021 10 21

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Lyderystės ir metodinio rengimo centras buvo įkurtas prieš trejus metus rugsėjo 1 d. Per tokį trumpą laiką spėta nemažai nuveikti. Kiekvienais mokslo metais centre ugdant lyderystės ir metodinio rengimo kompetencijas buvo parengti šimtai kariūnų ir klausytojų. Kariūnas, Būrio vado kurso ar Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų klausytojas, prieš tapdamas karininku Akademijoje turi įgyti žinių, įgūdžių ir kompetencijų, kurios jam bus reikalingos ugdant savo būsimus karius. Vienas jo rengimo modulių ir yra Instruktoriaus kursas.
 
Kariūnas Rokas Račkus prisipažįsta, kad kurso išklausyti rugsėjo 27–spalio 1 dienomis atėjo visiškai nieko nesitikėdamas: „Mačiau, kaip kambariokas, šio kurso klausytojas, vakarais ruošėsi užsiėmimams. Todėl iš pradžių buvo šiek tiek jaudulio, nes prieš auditoriją stovint kalbėti man nėra pats didžiausias malonumas. Tačiau jau pirmąją dieną instruktorės Ievos paskaitos sudomino. Kuo toliau, tuo labiau į mokymus įsitraukiau, jau laisviau jaučiausi prieš auditoriją, nerimas dingo, tad viskas buvo gana lengva. Aišku, ruošiantis reikėjo nemažai paaukoti laiko, bet buvo verta. Įspūdžiai geri ir naudingos informacijos gavau nemažai.“
 
Kitas kurso klausytojas kariūnas Augustinas Adomaitis neslepia, kad į mokymus žiūrėjo netgi skeptiškai, tačiau juos pradėjęs pakeitė savo nuomonę. „Nuolatinis darbas, jo analizė, klaidų ieškojimas ir jų šalinimas labai padėjo įsisavinti žinias. Per tokį trumpą laiką pasisėmiau labai daug naudingos informacijos, kuri pravers ateityje.  To nebūtų pavykę padaryti be profesionalių instruktorių, kurie buvo be galo motyvuoti ir savo pavyzdžiu motyvavo ir mane dirbti, kuo daugiau išmokti ir perprasti“, – pasakoja kariūnas.
 
Kurso instruktorius vyr. metodininkas mjr. Laurynas Česūnas, džiaugdamasis klausytojų atsiliepimais, paaiškino, jog Lietuvos sąjungininkai neatmeta galimybės, kad ateityje priešininkas gali turėti geresnių technologijų, todėl labai svarbu rengti karius, puskarininkius ir karininkus, naudojant ne tik fizines kovos priemones: „Pagrindinė vado funkcija – spręsti, bet to nepakanka, nes jis turi efektyviai mokyti savo žmones kovoti ir nugalėti. Šiuolaikiniame pasaulyje karininkas neturi nustoti mokytis, nes yra lyderis, pavyzdys kitiems. Instruktoriaus kurso metu mes teikiame bazines didaktikos žinias, ugdome atitinkamus įgūdžius ir kompetencijas, bet tai – tik pirmas žingsnis, kuris leidžia būsimam vadui suprasti, kaip reikia efektyviai mokyti.“
 
Siekiant užtikrinti, kad ir Lietuvos karo akademijos personalas turėtų reikiamų kompetencijų, ir sudaryti sąlygas jam kelti savo kvalifikaciją, centras ir toliau rengs Instruktoriaus kursą. Dar šiais metais bus organizuoti dveji tokie kursai naujiems į Akademiją paskirtiems kariams ir pradedantiems dirbti civiliams dėstytojams, taip pat tiems, kurie nori atnaujinti didaktikos žinias, įgyti naujų įgūdžių ir išsiugdyti būtinas kompetencijas.
 
Nuo Lyderystės ir metodinio rengimo centro veiklos pradžios vien Instruktoriaus kursą baigė 528 kariai ir civiliai dėstytojai. Dauguma instruktorių – 321 – kariūnai, 60 – Jaunesniųjų karininkų vadų kursų klausytojai, 49 – Akademijos instruktoriai ir dėstytojai  ir 97 – iš Lietuvos kariuomenės pajėgų padalinių ir Akademijos socialinių partnerių institucijų atvykę klausytojai.
 
Eimanto Genio nuotraukos