Naujienos
Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija kasmet išleidžia mokslininkų ir pedagogų parengtas monografijas, žodynus ir žinynus, vadovėlius, mokomąją metodinę medžiagą, mokslinių konferencijų pranešimų rinkinius bei kitus leidinius, iš kurių apie pusė skirta universitetinėms studijoms ir yra karinės tematikos.
 
LKA daug dėmesio teikiama tarptautinių santykių ir politikos mokslų, informacinių technologijų, vadybos, karo pedagogikos ir psichologijos studijoms, užsienio kalboms, istorijai.
 
Daugiau leidinių pristatoma Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos bibliotekoje >>>
Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija pristato pirmąją knygą apie partizanų vadą Joną Žemaitį-Vytautą –  išsamią ir gausiai iliustruotą jo biografiją.
 
Autoriai prof. Alfonsas Eidintas, dr. Darius Juodis ir dim. plk. ltn. dr. Gintautas Surgailis siekia, kad visuomenė daugiau sužinotų apie šią neeilinę šiuolaikinės Lietuvos istorijos asmenybę, vertintų jos nuveiktus darbus ir kovą už šalies laisvę.
 
Pasak autorių, buvo nelengva parengti knygą apie partizanų vadą, nes trūko istorinių dokumentų apie partizanų veiklą Lietuvoje. Todėl J. Žemaitis-Vytautas visų pirma buvo pristatytas kaip jautri ir drąsi asmenybė, kurią atskleidžia artimųjų pasakojimai, prisiminimai, eilėraščiai.
 
„Nesustoti mus skatino ir tai, kad užsieniečiai prašė išsamesnės informacijos apie partizanų veiklą, – sako dr. D. Juodis. – Užsienyje žinių apie šią mūsų istorijos dalį yra labai mažai. Daugelis knygų apie tai parašytos lietuvių kalba, ir tai natūralu. Tačiau manome, kad reikia ją pristatyti ir už Lietuvos ribų – kad būtų užkirstas kelias kai kuriems ten skleidžiamiems mitams, stereotipams ir pan. Lietuviai, kad ir daug žinantys apie partizanų vadą, šioje knygoje ras naujų J. Žemaičio-Vytauto gyvenimo faktų, todėl ir jiems bus įdomu ją skaityti.“
 
Veiksnys, dėl kurio kilo sunkumų leidinyje pristatant partizanų veiklą, pasak karo istorikų, buvo kai kurių terminų vertimo problema: „Pavyzdžiui, tuo laikotarpiu veikė „stribai“, ir mes žinome, kas tokie jie buvo. Teko gerai pasvarstyti, kaip šį terminą reikėtų išversti į anglų kalbą“, – prisimena mokslininkai. Tačiau knygą pavyko parengti ir ją gali visi norintys skaityti ir susipažinti su gen. Jonu Žemaičiu-Vytautu.
 

Leidinyje „Ugdymo metodikos pagrindai“ pateikta metodika taikoma Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Instruktoriaus kurso metu. Ji parengta remiantis Danijos krašto gynybos mokymo sistema bei metodika, transformacinės lyderystės teorija ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Lyderystės ir metodinio rengimo centro metodininkų instruktorių metodinėmis įžvalgomis.

„Ugdymo metodikos pagrindai“

Tai pirmoji „Kelionių vadovo po laisvės kovų ir karinio paveldo vietas“ dalis. Šio leidinio tikslas – padėti smalsiam, patriotiškai nusiteikusiam ir savo kraštą mylinčiam keliautojui, besileidžiančiam į kelionę po įvairius Lietuvos kampelius, papildyti savo maršrutą lankytinais objektais, susijusiais su mūsų protėvių laisvės kovomis, praeities mūšiais, kovų įamžinimo paminklais, neaplenkiant svarbių, bet kartais galbūt mažiau žinomų vietų.

Šiame leidinyje galima rasti glaustą ir struktūruotą informaciją apie visoje mūsų šalyje esančius įvairių laikų laisvės kovų ir karinio paveldo objektus.

Pirmojoje leidinio dalyje supažindinama su svarbiausiais karinio paveldo objektais, esančiais didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

„Po laisvės kovų ir karinio paveldo vietas. I dalis. Didieji miestai“