Pirmojo Lietuvos Prezidento karo mokykloje 1932 m. spalio 25 d. pasirodė pirmasis žurnalo „Kariūnas“ numeris. Jame buvo straipsnių, poezijos, iliustracijų ir informacijos apie kariūnų gyvenimą. 1932 m. gruodžio 20 d. išėjo antrasis numeris, kuriame jau buvo įrašyta, kad „Kariūnas“ išeis kas du mėnesius.
Nuo pat pirmų numerių „Kariūnas“ tapo populiarus ne tik tarp kariūnų, nes atitiko laiko dvasią – tinkamai reprezentavo Karo mokyklą, pagyvino kariūnų gyvenimą, palaikė jų tradicijas, sudarė kariūnams galimybes pažvelgti į save, kaip į būsimą vadą. Žurnale buvo keliamos meilės Tėvynei idėjos, ugdomos moralinės nuostatos, skiepijama pagarba lietuviškai kultūrai, tikėjimui, kariūnai skatinami būti drausmingi, drąsūs, darbštūs, daug sportuoti.
1940 m. Lietuvą okupavus sovietams, žurnalo „Kariūnas“ leidyba nutrūko.
Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, 1995 m. buvo atkurtas ir žurnalas „Kariūnas“. Jo redaktoriumi paskirtas plk. Stasys Puškorius. Nuo 1995 iki 1998 m. pasirodė 12 „Kariūno“ numerių. Nors leidžiamas nereguliariai, „Kariūnas“ atspindėjo Lietuvos karo akademijos gyvenimą, aktualiausius jai rūpimus klausimus. Išleidus 12-ąjį numerį „Kariūno“ leidyba sustojo. Ji vėl atnaujinta 2001 m. rugpjūčio mėnesį. 2003 m. kovo mėnesį pasirodė pirmasis žurnalo numeris spalvotais vidiniais puslapiais ir viršeliu. Nuo 2005 m. ,,Kariūno“ numeriai tapo prieinami per internetinę
prieigą >>>. 2009 m. pavasarį išėjo 100-asis „Kariūno“ numeris.
Žurnalą „Kariūnas“ skaito ne tik Lietuvos karo akademijos absolventai, kariūnai, dėstytojai ir kiti bendruomenės nariai, bet ir gimnazijų moksleiviai, kitų universitetų studentai. Žurnalas randa vis naujų skaitytojų tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.