Kintant Lietuvos saugumo situacijai, keičiasi ir šalies gynybos politikos prioritetai: akcentuojamas nacionalinių gynybos pajėgumų (pasirengimo tinkamai reaguoti), NATO kolektyvinės gynybos ir atgrasymo, visuomenės ir valstybės pasirengimo ir atsako į nekarines grėsmes (mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos (PŠP) sistemos) stiprinimas. Dėl išvardintų iššūkių keičiasi ir ginkluotųjų pajėgų logistinės paramos organizavimo ypatumai.
Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, kaip vienintelė institucija šalyje, rengianti specialistus ginkluotosioms pajėgoms, reaguodama į šiuos iššūkius, nuo 2019 m. rugsėjo mėn. siūlo naują antrosios pakopos (magistrantūros) universitetinių studijų programą „Gynybos išteklių vadyba“, kurios tikslas – rengti karininkus ir valstybės tarnautojus, gebančius nuolat atsinaujinančių vadybos bei logistikos mokslo žinių ir praktinių įgūdžių sintezės pagrindu planuoti ir įgyvendinti ginkluotųjų pajėgų logistinio palaikymo sprendimus taikos, krizių ir karo metu.
Programa skirta ginkluotųjų pajėgų atstovų kompetencijoms tobulinti, kad jie gebėtų:
- savo profesinėje veikloje taikyti naujausių mokslinių tyrimų rezultatais grįstas ginkluotųjų pajėgų logistinio palaikymo, mobilizacijos ir PŠP sistemos priemones;
- rasti alternatyvius sprendimus, kad būtų mažiausias neigiamas logistinės paramos sistemos poveikis aplinkai, visuomenei ir ekonomikai;
- taikyti inovacijas skirtingoms ginkluotųjų pajėgų logistinio palaikymo funkcijoms taikos, krizių ir karo metu vykdyti, mobilizacijos procesui ir PŠP organizuoti;
- savarankiškai tobulėti profesinėje srityje, remdamiesi naujausiomis karinės logistikos ir su ja susijusių sričių mokslinių tyrimų žiniomis, ir priimti inovatyvius sprendimus, suvokdami savo veiklos rezultatų poveikį sistemai, visuomenei ir aplinkai.
Gynybos išteklių vadybos studijų programos planas (stojimo metai 2019)
Gynybos išteklių vadybos studijų programos planas (stojimo metai 2020)
Studijų kryptis. Vadyba (L02)
Suteikiama kvalifikacija. Viešojo administravimo magistras
Programos apimtis. 90 ECTS
Studijų trukmė. 2 metai (4 semestrai)
Programos įgyvendinimo forma. Ištęstinės studijos
Programos įgyvendinimo eiga. Studijų programą sudaro 9 dalykai ir baigiamasis magistro darbas. 1–3 semestrą magistrantai studijuos po 3 studijų dalykus, ketvirtasis semestras bus skirtas baigiamojo darbo rengimui. Studijos prasidės dviejų savaičių trukmės įžangine 1-ojo semestro sesija 2019 m. rudenį. 2020 m. pavasarį (per 5 savaičių periodą) įvyks 1-ojo semestro egzaminų sesija ir įžanginė 2-ojo semestro sesija. 2020 m. rudenį baigsis 2-asis semestras ir prasidės 3-iasis semestras. 2021 m. pavasarį (per 3 savaičių periodą) vyks 3-iojo semestro sesija, o vasaros pradžioje bus ginamas baigiamasis darbas. Studijų metu dalį paskaitų skaitys užsienio universitetų mokslininkai ir šalies bei užsienio gynybos sektoriaus ekspertai.
Programos kalba. Programos dalykai bus dėstomi lietuvių kalba. Užsienio šalių universitetų dėstytojų ir ekspertų paskaitos vyks anglų kalba.