Pasitinkant Valstybės atkūrimo dieną Karo akademijos lektorei įteiktas daktaro diplomas

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos bendruomenė vasario 15 d. šventine rikiuote paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – vieną svarbiausių datų Lietuvos valstybingumo kelyje, skirtą 1918-aisiais Lietuvos Tarybos signatarų pasirašytam Lietuvos Nepriklausomybės Aktui įprasminti.
„Vasario 16-oji – diena, reikšminga kiekvienam lietuviui, gerbiančiam savo šalies istoriją. Mūsų žinios ir ryžtas, tikiu, padės ją geriau pažinti ir labiau vertinti, – kreipdamasis į bendruomenę kalbėjo Akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius. – Kartu šia proga džiaugiamės ir Karo akademijos mokslo darbuotojų pasiekimais.“
Šventinės rikiuotės metu Akademijos Saugumo politikos mokslo grupės lektorei Agnietei Žotkevičiūtei-Banevičienei buvo įteiktas daktaro diplomas. Lektorė viešai apgynė daktaro disertaciją „Kultūrinis veiksnys NATO valstybių karinės galios struktūroje“, ir jai buvo suteiktas mokslo daktaro laipsnis. Tai antras tokio pobūdžio akademinis įvykis Karo akademijos istorijoje.
Atsiimdama diplomą, Agnietė dėkojo Lietuvos karo akademijai už suteiktą galimybę tobulintis ir visiems, padėjusiems eiti mokslo keliu: „Savo pavyzdžiu įrodžiau, kad Akademija – tai mokslo institucija, kurioje didelis dėmesys skiriamas ne tik kariniam rengimui, bet ir aukštojo mokslo kokybei. Akademija – ne tik karių, bet ir civilių kalibro universitetas!“
Disertacija „Kultūrinis veiksnys NATO valstybių karinės galios struktūroje“ skirta politikos mokslų ir karo studijų disciplinoms palyginti. Nors karo studijų klausimai vis plačiau analizuojami politikos mokslų kontekste, tačiau tarptautinių santykių ir karo studijų atstovai taiko skirtingus karinės galios – vieno kertinių karo studijų aspektų – aiškinimo būdus. Mokslo darbo vadovė – Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos profesorė dr. Jūratė Novagrockienė.
Su šiuo socialinių mokslų darbu galima susipažinti Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos bibliotekose. Daugiau informacijos apie disertaciją: https://db.lmt.lt/lt/perziura/disertacijos/d-db/6142/p0.html
Mokslo projektų paramos skyriaus vedėja dr. Olga Navickienė, pristatydama doktorantūros studijas Karo akademijoje, atkreipė dėmesį, kad Agnietė Žotkevičiūtė-Banevičienė yra pirmoji civilė doktorantė, baigusi Lietuvos karo akademiją, ir tai tik patvirtina, kad Karo akademija ne tik rengia Lietuvos kariuomenei karininkus, pasirengusius šiandienos iššūkiams, bet ir gali ugdyti įvairių sričių mokslininkus, aukščiausio lygio specialistus.
Akademijoje doktorantams sudaromos palankios sąlygos ne tik studijuoti, gilinti konkrečios mokslų krypties teorines ir metodologines žinias įvairiuose seminaruose, stažuotėse, atlikti savarankiškus mokslinius tyrimus, bet ir dalyvauti mokslo projektuose, skaityti paskaitas ir vesti seminarus kariūnams ir studentams.
Priklausomai nuo pasirinktos doktorantūros studijų formos, studijos trunka ketverius (nuolatinės) arba šešerius (ištęstinės) metus. Taip pat yra galimybė mokslo daktaro laipsnį įgyti eksternu – savarankiškai parengus daktaro disertaciją arba pateikus publikuotą mokslo monografiją ir išlaikius doktorantūros egzaminus.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Eimanto Genio nuotraukos