Ir sudėtingomis sąlygomis karininkai tobulina savo žinias Karo akademijos rengiamuose kursuose

Kovo 27 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje baigėsi šešias savaites trukę kvalifikaciniai kuopos vado kursai (KKVK), šįkart dėl susiklosčiusios ekstremalios situacijos pasaulyje išsiskyrę mokymo metodu. Paskutinėmis savaitėmis Lietuvoje paskelbus karantiną, jie vyko nuotoliniu būdu. Pasak instruktorių, dvidešimčiai karininkų šie kursai tikrai buvo nelengvi, tačiau šiais metais sėkmingai juos baigė visi klausytojai.
Puikiais mokslo rezultatais ir įgytais įgūdžiais gali pasigirti geriausias 2020 m. KKVK klausytojas vyr. ltn. Tomas Karašauskas, taip pat vyr. ltn. Kazys Toleikis, Viktorija Griškevičienė ir Simonas Užtupis. Geriausiam kursų klausytojui šį kartą nuotoliniu būdu bus įteiktas ir apdovanojimas už mokslo pasiekimus – kalvio rankų darbo durklas. Visiems, juos baigusiems, suteikta kuopos vado kvalifikacija ir įteikti kursų baigimo pažymėjimai.
Sėkmingai kursą baigę KKVK klausytojai gebės vykdyti gynybines ir puolamąsias operacijas, taikyti padalinių valdymo ir sprendimo priėmimo procedūras, efektyviau vadovaus kuopoms. Tinkamai atlikti kuopos vado pareigas jiems padės įgytos karinio rengimo, administravimo ir lyderystės žinios.
Tai jau treti šiais metais nuo vasario 17 d. prasidėję KKVK mokymai, kasmet rengiami Akademijos Vytauto Didžiojo karininkų kursų (VDKK) instruktorių ir šįkart išsiskyrę didžiausiu klausytojų skaičiumi. Kursuose dalyvavo karininkai iš įvairių Lietuvos kariuomenės dalinių – Karinių jūrų pajėgų, Karo policijos, Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“, Krašto apsaugos savanorių pajėgų, Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono ir Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“.
Siekiant apsaugoti instruktorių ir klausytojų sveikatą, nuotoliniu būdu buvo pasitelkti kviestiniai dėstytojai ir ekspertais – kitų Lietuvos kariuomenės padalinių specialistai. VDKK instruktoriai džiaugiasi, kad pavyko sklandžiai ir operatyviai persiorientuoti į nuotolinį mokymą ir tęsti studijas karinio rengimo, lyderystės ir karinio sprendimo priėmimo temomis: „Pastarąsias savaites išskirtinai profesionaliai nuotoliniu būdu karinio rengimo modulį dėstė Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono S3 skyriaus viršininkas kpt. Algirdas Navasaitis. Vėliau lyderystės studijoms vadovavo ne vienam karininkui gerai pažįstamas Vokietijos kariuomenės ats. plk. ltn. Dieteris Erkesas. Jis supažindino karininkus su lyderystės teorija, o jie patys savarankiškai studijavo jos principus.“
KKVK programą sudaro penki mokomieji moduliai – karinis administravimas, karinis rengimas, karininko (lyderio) ugdymas, taktika (taktikos pagrindai, karinių operacijų, padalinių valdymo procedūros, sprendimo priėmimo procesas), civilių ir karių bendradarbiavimas.
Atliktos apklausos duomenimis, KKVK klausytojai vienbalsiai šiuos kursus rekomenduotų savo kolegoms. Pasak jų, tai – puiki galimybė atnaujinti įvairias žinias, susipažinti su naujausia ir aktualiausia informacija, pasidalyti įgyta patirtimi ir įžvalgomis su Karo akademijos instruktoriais ir klausytojais iš įvairių Lietuvos kariuomenės dalinių. Taip pat visi teigė, kad KKVK įgytos žinios jiems pravers einant dabartines ar būsimas pareigas savo tarnybos vietose.
![]() |
![]() |
Nuotraukose KKVK mokymai pirmosiomis savaitėmis