Kalėdų laukimas kariūnus subūrė į vieną šeimą

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai prieš vykdami žiemos atostogų gruodžio 21-osios vakarą rinkosi į simbolinę Kūčių vakarienę, tapusią gražia Akademijos auklėtinių tradicija svarbiausias metų šventes švęsti kartu, puoselėti tarpusavio ryšius ir šeimos vertybes, branginti nuoširdų bendravimą.
Su kariūnais šv. Kūčias šiais metais šventė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Akademijos viršininkas brg. gen. Algis Vaičeliūnas, Lietuvos kariuomenės Ordinariato apaštalinis administratorius ir Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, Akademijos vadovybė, Kariūnų bataliono vadai. Taip pat prisijungė keli Vokietijos kariai ir Lietuvoje dislokuotos Vokietijos vadovaujamos NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės kapelionas, kuriems buvo įdomu susipažinti su Lietuvoje puoselėjama tradicija rinktis Kūčių vakarienės ir dalytis kalėdaičiais.
Susirinkusiuosius šiltai pasveikino krašto apsaugos ministras R. Karbolis. Jis palinkėjo, švenčiant tiek Akademijoje, tiek su savo artimaisiais, džiaugsmingai prisiminti geriausias šių metų akimirkas ir optimistiškai žiūrėti į ateitį, nes jau pačios Kalėdos suteikia to optimizmo, ir taip gyventi visus ateinančius metus.
Arkivyskupas Gintaras Grušas pabrėžė, kad šį vakarą, laužiant kalėdaičius, pirmiausia tęsiamos tradicijos gerumu dalyti su kitais ir visiems būti kartu: „Tai svarbu, nes mes visi, tarnaujantys ir dirbantys kariuomenėje, esame viena šeima. Ir mums to reikia. Taip galime atrasti meilę, kuri yra šeimoje, ir vėliau dalytis ja, taip stiprindami ne tik artimuosius, bet ir save pačius.“
Arkivyskupui palaiminus Kūčių stalą ir bendrai sukalbėjus maldą, visi laužė kalėdaičius ir susėdę prie bendro stalo mėgavosi vaišėmis.
Akademijos kariūnai, laukdami šv. Kalėdų, stengėsi parodyti dėmesį ne tik šalia esantiems. Su kapelionu kpt. Mindaugu Saboniu jie lankėsi Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ socialiniame centre „Betanija“, kur socialiai remtini žmonės gali ne tik gauti maisto, bet ir saugiai praleisti laiką, naudotis higienos kambario paslaugomis ir pan.
Kariūnai čia apsilankė nešini jiems skirta vakariene, paruošta Karo akademijoje, ir ja pasidalijo su centro lankytojais: „Sutarėme ten nueiti ir viską dėti ant bendro stalo, kad galėtume kaip viena šeima valgyti tai, ką jie gauna ir valgo, o juos pamaitinti kariūnams skirtu maistu.“
Prisimindamas kariūnų išvyką, Akademijos kapelionas džiaugėsi, kad ten apsilankę kariūnai neišsigando – rado bendrą kalbą su „Betanijos“ lankytojais. „Tie žmonės vyresnio amžiaus ir beveik visi tarnavę dar sovietinėje kariuomenėje, todėl jiems buvo įdomu sužinoti, kokia yra dabartinė Lietuvos kariuomenė. Taip prasidėjo natūralus ir šiltas bendravimas. Vieni papasakojo savo istorijas, kiti tik klausėsi, kai kurie klausinėjo kariūnų, – pasakojo kapelionas. – Šie žmonės kariūnų neišgąsdino. Juo labiau kad už jautrumą ir rūpestį jie atsakė tuo pačiu. Taip elgėsi, nes ne kasdien sulaukia kariūnų dėmesio.“
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
K. Dijoko nuotraukos