Jauniesiems šauliams įteikti pažymėjimai

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje birželio 12 d. jauniesiems šauliams buvo įteikti pažymėjimai, patvirtinantys bazinio šaulio kurso baigimą. Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) Vilniaus apskrities Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės jauniesiems šauliams užsiėmimai buvo vedami Karo akademijoje. Kursus vesti padėjo ir Akademijos kariūnai.
Kad jaunuoliai domisi Karo akademijoje vykstančiais užsiėmimais ir nori juose dalyvauti, taip pat patvirtino Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) Vilniaus apskrities Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės vadas Tomas Grabauskas: „Kandidatams į jaunesniuosius šaulius organizuojamas BŠK neformalus vaikų ugdymas. Jei jie domisi šiais užsiėmimais, reikia padėti ir sudaryti sąlygas jiems organizuoti šiuos kursus. Kartu pasižiūrėkime į šiuos užsiėmimus iš jaunuolių pusės – jie pabūna kariškių aplinkoje, pamato uniformas, susipažįsta su kariuomenėje ugdoma disciplina. Tai jiems turėtų padėti ateityje apsispręsti renkantis studijas ir galbūt svarstant galimybę tapti kariškiu. Praėjęs BŠK ir stodamas į Karo akademiją jaunuolis jaučiasi laisviau, nes jau turi praktikos ir konkrečiai žino, kur ateina.“
Akademijos viršininko pavaduotojas kariniam rengimui plk. ltn. Valerijus Šerelis įteikdamas pažymėjimus sakė, kad pergalei reikia trijų dalykų – norėti, žinoti ir galėti. „Jūs esate čia, nes visų pirma jūs norite. Taigi pirmas žingsnis jau žengtas“.
Kandidatė į jaunesniuosius šaulius Rūta Kulionytė džiaugiasi pasirinkusi ir pasiryžusi baigti bazinį šaulio kursą. „Po du mėnesius trukusio BŠK jaučiu tik teigiamas emocijas, nors jo metu kartais būdavo ir sunku. Teorinės paskaitos kartais vargindavo, bet nepaisant to, neprailgdavo. Mūsų vadai buvo kariūnai ir jie stengėsi dėl mūsų – negailėjo laiko ir pastangų mokomąją medžiagą pateikti įdomiai ir patraukliai. Tai mums padėdavo lengviau įsidėmėti pristatomą medžiagą, – prisimena R. Kulionytė. – Per praktines rikiuotės paskaitas mūsų negąsdino nei +25 C karštis, nei nutrintos pūslės ant kojų. Kantriai vykdėme vadų nurodymus ir tai davė rezultatų – išmokome greitai vykdyti liepimus, valdyti savo kūną, tapome drąsesni ir labiau pasitikintys savimi. Rikiuotė taip pat sustiprino mūsų bendradarbiavimą ir drausmę.“
Darbu su kandidatais į jaunesniuosius šaulius yra patenkinti ir kariūnai, padedantys „Geležinio vilko“ kuopai rengti mokymus Akademijoje. Jie eina būrių vadų pareigas, jaunuoliams skaito paskaitas. Kuopos instruktorius kariūnas Linas Bušauskas pasakoja, kad lyginant su kitomis šaulių kuopomis, šie šauliai jau yra labiau pažengę: „Karo akademijos aplinka visų pirma jiems duoda daugiau drausmės ir atsakomybės.“ L. Bušauskas sako, kad šių užsiėmimų patirtis yra naudinga ir jam pačiam kaip kariūnui, nes reikia daugiau gilintis į dėstomus dalykus, surasti būdą, kaip šiuos jaunuolius motyvuoti mokytis.
Jaunųjų šaulių kuopa buvo įkurta 2012 m. pr. LŠS Vilniaus apskrities Karaliaus Mindaugo 10-osios rinktinės „Geležinio vilko“ kuopos vado pavaduotojo Andriaus Šmailio iniciatyva. „Susipažinau su dabartiniu mūsų kuopos vadu ats. kpt. Linu Zmejausku, kuris pasiūlė prisijungti prie Lietuvos šaulių sąjungos ir kartu sukurti kuopą. Mokyklos idėją įgyvendinau, bet su didesniu vaikų skaičiumi kuris jungia ir kitas mokyklas. Paskutiniais duomenimis mūsų kuopa jungia apie 14 mokyklų“, — pasakoja A. Šmailis.
Lietuvos karo akademija šauliams suteikė galimybę naudotis Akademijos rikiuotės aikšte ir auditorijomis paskaitoms vesti. Įvairūs užsiėmimai pradėti rengti 2012 m. pabaigoje – nuo statutų, istorijos iki karinio rengimo, kuris susideda iš topografijos, gynybos, šaudybos, ginkluotės ir t. t. „Šauliai mokosi viso to, ko yra mokoma kariuomenėje. Iš taktikos dėstoma tiek, kiek reikėtų žinoti jaunajam šauliui arba šauliui, – apibendrina „Geležinio vilko“ kuopos vado pavaduotojas Andrius Šmailis.
,
Nuotraukos K. Dijoko