Struktūra Struktūra | Rašykite mums Rašykite mums | d.u.k. d.u.k. English version  
 Seminaras „Lietuvos transporto ekonomikos, energetikos, ekologijos ir eismo sąveika“
Pradžia  Apie mus  Naujienos  Naujienų archyvas 2011  2011-02  Seminaras „Lietuvos transporto ekonomikos, energetikos, ekologijos ir eismo sąveika“
 

Spausdinti Spausdinti

Seminaras „Lietuvos transporto ekonomikos, energetikos, ekologijos ir eismo sąveika“
2011-02-24

2011 m. vasario 24 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Inžinerinės vadybos katedroje įvyko mokslinis seminaras tema „Lietuvos transporto ekonomikos, energetikos, ekologijos ir eismo sąveika“ (vadovas prof. Juozas Baublys). Seminare buvo perskaityti trys pranešimai.

Prof. Juozas Baublys savo pranešime analizavo ekonominių energetikos rodiklių kaitą pasaulyje, Europos Sąjungoje ir Lietuvoje. Pranešėjas pažymėjo, kad energijos išteklių (naftos, dujų ir kitų gamtos išteklių) mažėjimas ir su tuo susijęs transporto priemonių suvartojamų degalų kainų augimas, atmosferos taršos didėjimas, šiluminio efekto Žemėje atsiradimas, nuolatinis transporto sektoriaus, kaip vieno iš didžiausių energijos išteklių vartotojo ir vieno iš didžiausių gamtos teršėjų augimas visame pasaulyje verčia susirūpinti dėl žmonijos ateities.

Doc. Valentina Vilutienė pranešime „Transporto teršalų ir triukšmo lygio įvertinimas bendrame Lietuvos ekologiniame balanse“ išsamiai išnagrinėjo oro taršos ir jos valdymo ypatumus, pateikė konkrečių pavyzdžių Vilniaus mieste. Pranešėja taip pat supažindino su triukšmo lygio Šiaulių oro uoste ir aplinkinėse teritorijose, sukeliamo kylančių ir besileidžiančių lėktuvų, kurie naudojami trijų Baltijos šalių oro erdvės apsaugai, tyrimų rezultatais ir pasiūlymais.

Lektoriaus Stanislovo Buteliausko pranešime „Šiuolaikinių miestų susisiekimo sistemų analizė ir strateginiai spūsčių sprendimo būdai“ išsamiai nagrinėjami šiandieną ypač aktualūs klausimai. Pranešime lektorius nurodė spūsčių susidarymo priežastis Europoje bei jų ekonominius padarinius, išanalizavo būdingiausius Vilniaus miesto struktūros ypatumus, keleivių srautų koncentracijas, transporto infrastruktūros bei gatvių sankryžų optimizavimo galimybes – visa tai, kas turi didelę įtaką energijos išteklių panaudojimo efektyvumui.

Lektorius Stanislovas Buteliauskas pranešime pateikė jo paties išrastos „Pynės“ tipo sankryžos, turinčios Lietuvos, JAV, Rusijos Federacijos ir Ukrainos patentus, panaudojimo privalumus, palyginti su kitomis sankryžomis.

Inžinerinės vadybos katedros tiriamieji darbai, pateikti seminaro pranešimuose, buvo anksčiau atspindėti daugelyje šalies bei tarptautinių mokslinių konferencijų pranešimuose bei moksliniuose straipsniuose. Mokslo tiriamųjų darbų atskaitos buvo pristatytos LR susisiekimo ministerijai bei Lietuvos kariuomenės vadui.

 

 Nuotraukos K. Dijoko

 Atgal
 
Paieška svetainėje
Akademijos tikslas
Generolas Jonas Žemaitis
Istorija
Bendradarbiavimas
Žurnalas „KARIŪNAS“
Fotogalerijos
Media galerija
Muziejus
Naujienos
Naujienų archyvas 2013
Naujienų archyvas 2012
Naujienų archyvas 2011
2011-01
2011-02
2011-03
2011-04
2011-05
2011-06
2011-07
2011-08
2011-09
2011-10
2011-11
2011-12
Naujienų archyvas 2010
Naujienų archyvas 2009
Naujienų archyvas 2006
Naujienų archyvas 2008
Naujienų archyvas 2007
Naujienų archyvas 2005
Naujienų archyvas 2004
Naujienų archyvas 2003
Įvykių kalendorius
LKA leidiniai
Prenumerata
Viešieji pirkimai
Nuorodos
D.U.K.
Teisinė bazė
Biudžeto suvestinė
 LKA naujienų paieška
Laikotarpis
  iki 
Pasirinkite dominančią temą
Žodis, frazė
 LKA rekvizitai

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija
Šilo g. 5 a., LT-10322 Vilnius
Tel. (8 5) 212 6923, faksas (8 5) 2103518
El. paštas lka@mil.lt
Juridinių asmenų registras. Kodas 211959040
AB SEB bankas
Banko kodas 70440
a.s. Nr. LT83 7044 0600 0031 2108